Життя Харкова та області у фото: 13-19 листопада

Життя Харкова та області у фото: 13-19 листопада

обсерваторія харків
. Радіоастрономічна обсерваторія після російської окупації та боїв, Харківщина, Волохів Яр, листопад 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Ракетні удари по Чугуєву, вирок корегувальнику удару по Харківській ОДА 1 березня 2022 року, відновлення обсерваторії та яблуневого саду — яким був тиждень, дивіться у підбірці Суспільне Харків.

Нічні удари по Чугуєву

Близько опівночі 16 листопада Росія вдарила по Чугуєву, попередньо, ракетами С-300. Поранених немає. Пошкоджень зазнали заклад освіти та житловий будинок.

удар по чугуєву
Наслідки влучання російської ракети в Чугуєві, Харківська область, 16 листопада 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Суд у справі про корегування удару РФ 1 березня 2022 року по Харкову

Обвинувачений у наведенні ракетного удару 1 березня 2022 року по Харкову Денис Панікаров отримав довічне ув'язнення — вперше на Харківщині суд виніс такий вирок. На суді Панікаров не визнавав провину, його дружина називала докази "висмоктаними з пальця", а сторона обвинувачення демонструвала листування підсудного із представницями російських спецслужб, яким він передавав дані локацій. Як минуло судове засідання — читайте в репортажі Суспільне Харків.

денис панікаров
Денис Панікаров. Фото: Суспільне Харків

На Харківщині відновлюють найбільший у світі низькочастотний радіотелескоп

На Харківщині науковці відновлюють найбільший у світі низькочастотний радіотелескоп, який був пошкоджений під час окупації та боїв у регіоні. Завдяки телескопу харківські науковці понад 50 років досліджували космос, зокрема, спостерігали за Юпітером та реєстрували грозові заряди на Сатурні. На відновлення комплексу необхідно кілька десятків мільйонів євро.

обсерваторія харківська область
Радіоастроном Михайло Сидорчук в обсерваторії, пошкодженій російськими військовими, Харківщина, Волохів Яр, листопад 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Дім зруйнувала РФ, його не відновити за компенсацією через російське громадянство власниці

Дім, в якому мешкала сім'я Дорошенків у селищі Рогані під Харковом, знищив російський обстріл у березні 2022 року. За документами, будинок належав бабусі, яка 10 років тому виїхала до Росії. Тепер її онука Оксана Дорошенко не може подати заявку на компенсацію за зруйноване житло. Родина повернулася з евакуації та облаштувала свій побут у залишках домогосподарства.

будинок дорошенко
Оксана Дорошенко показує її будинок у Рогані, листопад 2023 року. Фото: Валерія Ємець/Суспільне Харків

У Коробочкиному рятують дерева яблуневого саду після обстрілів

Через обстріли у яблуневому саду в Коробочкиному загинули майже 50 гектарів дерев. Село пів року залишалося на лінії фронту. Власник зміг приїхати до саду лише після українського вересневого контрнаступу.

яблуневий сад на харківщині
Власник яблуневого саду у Коробочкиному Сергій Лебедєв, Харківська область, листопад 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Собаки-сапери з Сумської області допомагають розміновувати Харківщину

Собаки-пошуковці допомагають саперам розміновувати Харківщину. Місяць тому шестеро спеціально навчених бельгійських вівчарок разом із загоном розмінувальників приїхали до регіону з Сумської області.

собака-сапер ім'я
Вівчарки-пошуковці допомагають саперам розміновувати Харківщину, листопад 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок