На станції харківського метро "Майдан Конституції" відбувся ярмарок вакансій. На роботу запрошували представники 20 компаній та комунальних підприємств, зокрема, метрополітену, трамвайних та тролейбусних депо, а також підприємство з ремонту і будівництва автошляхів Харкова.
На ярмарку пропонували вакансії слюсаря, сантехніка, машиніста підіймально-транспортної машини, столяра. Середня зарплата — від 9 тисяч гривень до 12 тисяч гривень, розповіла секретарка комунального підприємства "Харківжилбуд" Дар'я Каленік.
"Ми шукаємо дуже багато покрівельників, малярів, електриків, у нас стабільна робота. Деякі спеціальності не потребують кваліфікованої освіти, наприклад, підсобний робітник, а також є спеціальності, для яких не потрібна вища освіта, зокрема, маляр", — каже Каленік.


Підприємство "Шляхрембуд" також представило вакансії.
"Зараз нам потрібні дорожники, водії вантажних авто категорії В, С, Е, механізатори, трактористи. Очікуємо, що прийде якомога більше безробітних, які дійсно зараз шукають роботу, ми зможемо надати їм повну консультацію", — пояснює менеджерка Юлія Лавренова.

"Ми опікуємося військовими, шиємо тактичний одяг і все, що потребують оборонці. Працюємо у Харкові, шукаємо швачок, які допомагатимуть наближати нашу перемогу", — розповідає роботодавиця Марина Сімакова.
Харків'янин Сергій прийшов на ярмарок у пошуках роботи: "Шукаю вакансію охоронця, у мене також є водійська категорія В. Мені вже запропонували робоче місце, буду звертатися та телефонувати".


Допомагати в розмінуванні територій запрошує міжнародна гуманітарна організація The Halo Trust.
"Працюємо в Україні з 2016 року, наша штаб-квартира була в Краматорську, але у зв'язку з повномасштабним вторгненням ми переїхали. Проводимо набір для навчання на посаду "демінер". Це людина, яка займається пошуком та відмічанням вибухонебезпечних предметів. Навчання триває 25 днів, ми його оплачуємо, а також надаємо хостел для тимчасового проживання. Працевлаштовуємо, коли людина складає іспит", — каже представниця організації Надія Васильєва.

За даними обласного центру зайнятості, це перший ярмарок вакансій від початку повномасштабного вторгнення, він працюватиме до 13:00 9 листопада. Наступні ярмарки планують у 2024 році, повідомила Суспільному речниця центру зайнятості Вікторія Бараненко.
Ситуація на ринку праці на Харківщині
У листопаді на обліку в обласному центрі зайнятості зареєстровані 11 тисяч безробітних — це втричі менше, ніж у листопаді 2022 року, розповіла начальниця управління реалізації політики зайнятості обласного центру Інна Прохоренко.
Нині у Харкові на одну вакансію є один офіційно зареєстрований безробітний, говорить директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.
"В області ситуація гірша: там 6-7 безробітних на одну вакансію, а в деяких районах — і 14 людей. Зокрема, це Куп'янський район. У нас сьогодні понад 70% осіб, які стоять на обліку — це жінки. Чоловіків не вистачає через об'єктивні умови — хлопці пішли воювати. Зараз велика потреба у "чоловічих" спеціальностях і професіях. Потрібні слюсарі, фрезерувальники, токарі, оператори станків, верстатів. А люди, які звертаються, мають професії економістів, гуманітарні спеціальності", — додав Котуков.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube