У Харкові вода тільки в одному джерелі з 11 перевірених відповідає санітарним нормам.
Дослідження води проводили у Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб за дев'ять місяців 2023 року.
За цей період дослідили 1124 проби води, з них 44% не відповідали гігієнічним вимогам до питної води.
"У досліджених пробах води виявлені перевищення нормативів за показниками загальної жорсткості, каламутності, кольоровості, перманганатної окиснюваності, вмісту нітратів, сульфатів, сухого залишку, аміаку, хлоридів", — йдеться у повідомленні.
За мікробіологічними показниками дослідили 1074 проби води з колодязів та джерел. З них 40,7% проб не відповідали нормативам.
У Харкові дослідили 144 проби води з 12 каптажів таких природних джерел: Саржин яр, Манжосів яр, селище Олешки, парк "Юність", "Петренки-1", "Петренки-2", "Петренки-3", "Олексіївська балка", вул. Мінераловодська, 1, вул. Владислава Зубенка, 25, вул. Бучми, 16 (2 каптажі).
З якого джерела у Харкові можна набирати воду
За даними центру, питну воду можна набирати тільки з джерела у Саржиному Яру. У ній не виявили відхилень від гігієнічних нормативів за показниками епідемічної безпеки.

У яких харківських джерелах не радять набирати питну воду
За даними експертів центру, через відхилення від гігієнічних нормативів за показниками епідемічної безпеки не можна пити воду з джерел:
- у Манжосовому яру у Київському районі;
- у джерелі "Петренки-1":
- у джерелі "Петренки-2";
- в "Олексіївській балці";
- на вул. Мінераловодська, 1;
- на вул. Владислава Зубенка, 25;
- на вул. Бучми, 16.
За санітарно-хімічними показниками не відповідає нормативним вимогам вода з джерел:
- у парку "Юність" за показником жорсткості та вмістом нітратів;
- у селищі Олешки за вмістом нітратів;
- у джерелі "Петренки-3" за показником каламутності.
"Важливо пам'ятати, що вода з природних підземних джерел, як і вода з криниць, всупереч своїм смаковим якостям, є більш небезпечною, ніж водопровідна. Воду з колодязів і джерел потрібно кип'ятити", — нагадують експерти центру.
Колодязна і джерельна вода: коментар експертів
"Воду з колодязів та природних джерел ні в якому разі не можна використовувати для вигодовування немовлят, приготування їжі та задоволення питних потреб дітей до 3-х років", — йдеться у повідомленні.

У центрі контролю та профілактики хвороб просять не вживати воду з великим вмістом нітратів.
"Нітрати не впливають на смак, колір та інші якості води, які можливо визначити за допомогою органів чуття людини. Від них неможливо позбавитись за допомогою кип'ятіння або очищення побутовими фільтрами", — сказано у повідомленні.
У Харківській області підвищений вміст нітратів зафіксували майже у 40% проб колодязної води.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube