Перейти до основного змісту
Боєць-зенітник у Харкові готується до міжнародних змагань для ветеранів "Ігри Героїв"

Боєць-зенітник у Харкові готується до міжнародних змагань для ветеранів "Ігри Героїв"

Ексклюзивно
Боєць-зенітник у Харкові готується до міжнародних змагань для ветеранів "Ігри Героїв"
. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

26-річний ветеран російсько-української війни Олександр Півнєв готується у Харкові до міжнародних змагань "Ігри Героїв". Цьогоріч вони пройдуть у Брюсселі під егідою НАТО. Чому спорт важливий для реабілітації, про що хоче поспілкуватися з представниками Альянсу та як проходить тренування із протезом — Олександр розповів Суспільне Харків.

"Головне — мету собі поставити. Не скиглити, не плакати"

Олександр Півнєв народився у Кропивницькому. У 2014 році вирішив вступити до Харківського університету повітряних сил імені Кожедуба, але у 2015 році звідти звільнився та потрапив до 203-ої авіаційної бригади у Чугуєві. Згодом Олександр перевівся до 53-ої окремої механізованої бригади.

"Поранення я отримав у складі 53-ої бригади влітку 2016 року на Донеччині: ампутація правої кінцівки, перелами лівої гомілки, множинні осколкові поранення, опіки руки, тулуба. Місяців 8-10 пройшло, поки я став на протез. У мене був пробний, я на ньому вчився ходити в Інституті протезування", — розповідає боєць.

Олександр Півнєв після поранення
Олександр Півнєв у шпиталі після поранення. Фото: Олександр Півнєв

Після того, як військовий вчився ходити на пробному протезі, йому запропонували зробити постійний протез в США.

протез для ноги
Протез Олександра. Фото: Суспільне Харків

"Мій протез — це робочий варіант. Вже дуже багато пережив усіляких пригод. Йому вже 5 років. Робили його в Детройті через діаспору Revived Soldiers Ukraine. Я з ним, як одне ціле. Ще один протез чекає мене вдома, але тестувати його буду пізніше", — говорить Олександр.

Після протезування військовий знову повернувся на фронт як командир зенітно-артилерійського відділу.

Боєць на фронті після поранення
Олександр Півнєв на фронті після поранення. Фото: Людмила Півнєва

"Я поставив собі завдання, що повертаюся до армії й знову їду з хлопцями "двіжувати". Так воно й сталося. Головне — мету собі поставити. Не скиглити, не плакати", — каже боєць.

Нині військовослужбовець демобілізувався.

заняття спортом для ветеранів
Фото: Суспільне Харків

Заняття спортом у команді допомагають Олександру відновлюватися фізично й психологічно: він готується у Харкові до міжнародних спортивних змагань "Ігри Героїв" — це проєкт, який допомагає військовим вести активний спосіб життя після тяжких поранень.

"Хочеться тренуватися ще більше"

Ветеран планує брати участь у змаганнях для адаптивних атлетів вже вп’яте. Олександр тренується із протезом та без.

"Є тренування, де через те, що у мене висока ампутація і немає свого коліна, доводиться його знімати, щоб не було перекосів. Працюю над швидкістю, інтенсивністю, технікою", — пояснює він.

спортзал для ветеранів
Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

Цьогоріч змагання "Ігри героїв" проходитимуть у Брюсселі під егідою НАТО.

Олександр говорить, крім боротьби за перемогу у змаганнях, проситиме про допомогу Україні: "По-перше, представити Україну. По-друге, реабілітація також для хлопців. Ще один ступінь — це штаб-квартира НАТО, де можна буде поговорити з політиками".

Олександр Півнєв. Фото: Суспільне Харків
"Зараз дуже важливо брати участь. Не тільки мені, а й новим хлопцям, які приходять. Стало більше ампутованих, більше треба проводити реабілітацію. Це важливо для психологічної, моральної, фізичної підтримки".
Олександр Півнєв, ветеран

Спорт та змагання стали для бійця реабілітацією.

"В основному "Ігри Героїв" були для мене реабілітацією психологічною — спілкування з хлопцями, хто що пережив. Часу завжди мало, хочеться більше тренуватися. Можливість тренуватися є: якщо сильно захотіти — можна у космос полетіти", — каже 26-річний військовий.

"Хлопці хочуть показати свою силу духу"

"Ігри Героїв" у Брюсселі будуть першими міжнародними змаганнями української збірної ветеранів від початку повномасштабного вторгнення. До команди ввійшли 11 учасників, розповідає співорганізатор Олександр Гончаров.

Олександр Півнєв
Фото: Суспільне Харків

"50% команди — це буквально ті, хто протезувався навесні цьогоріч. Пів року займається спортом і дуже класні результати. Наша ціль — якомога більше новеньких долучити, щоб приєднувалися до команди", — говорить Олександр.

З ветеранами під час підготовки до змагань працює команда спеціалістів.

реабілітація для ветеранів
Фото: Суспільне Харків

"Плануємо тренування, допомогу, зв'язуємося зі спорт-клубами. І психолог працює з нашими хлопцями, і реабілітолог. Зробили МРТ, зробили поради. В Харкові нам легше працювати, але ми хочемо, щоб це було й у Житомирі, у Хмельницькому – всюди, де хлопці є", — розказує співорганізатор заходу.

Олександр Гончаров. Фото: Суспільне Харків
"Хлопці у Брюсселі хочуть донести важливість допомоги Україні. Вони молоді, але дуже свідомі. Вони розуміють геополітику, хто винен і до чого це може призвести. І продемонструвати свою силу духу, що про українців недаремно кажуть, що вони незламні".
Олександр Гончаров, співорганізатор

За його словами, для ветеранів розробили систему адаптивних онлайн-тренувань, збільшують кількість тренерів, психологів та майданчиків для занять спортом.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Топ дня

Вибір редакції

На початок