Кількість загиблих у Грозі на Харківщині збільшилася до 53 людей — Болвінов

Кількість загиблих у Грозі на Харківщині збільшилася до 53 людей — Болвінов

Кількість загиблих у Грозі на Харківщині збільшилася до 53 людей — Болвінов
. Лампадки на місці удару по селу Грозі, Харківська область, 7 жовтня 2023 року. Фото: Олександра Новосел/Суспільне Харків

Криміналісти ідентифікували 53 загиблих під час ракетного удару по Грозі на Куп'янщині.

Кількість загиблих офіційно збільшилася на дві людини, однак ці дані не остаточні, бо ДНК-експертизи тривають і п'ятеро людей досі вважаються зниклими безвісти, розказав 10 жовтня під час брифінгу начальник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.

"Ми ідентифікували станом на зараз 53 людини, які загинули. Тому можна заявити, що на сьогодні у нас збільшилася кількість загиблих. А враховуючи ще неідентифіковані частини тіла та заяви про безвісти зниклих — остаточна кількість може збільшитися", — сказав Болвінов.

Слідчий відзначив, що загалом поліція отримала 22 заяви про зниклих безвісти.

"Всі заяви були відпрацьовані. Чотири заяви не підтвердилися, бо ми знайшли людей. 13 ми ідентифікували серед трупів. П'ятеро нині зниклі безвісти", — розказав Сергій Болвінов.

Без перерви ми збираємо рештки цивільних людей. З першої хвилини попри надскладні моральні умови ми збирали рештки вбитих у селі Гроза та встановлювали цих людей. Понівечені тіла доводилося збирати по частинах. Ми дослідили 135 решток тіл. Ми робимо це і досі. ДНК-лабораторії працюють цілодобово вже п'яту добу. Криміналісти й слідчі також.

Болвінов додав, що криміналісти провели 288 ДНК-досліджень.

Що відомо про ракетний удар РФ по селу Грозі на Харківщині

Село Гроза розташоване у Куп'янському районі, за 35 кілометрів від лінії фронту. Вибух там пролунав 5 жовтня о 13:24.

Російські окупанти вдарили ракетою "Іскандер" по приміщенню магазину-кафе. Загинули 52 людини, удар став найбільшим за кількістю жертв з початку повномасштабної війни. Четверо людей вважаються зниклими безвісти.

Село перебувало в окупації у 2022 році. За даними прокуратури Харківської області, на жовтень 2023 року у Грозі проживали близько сотні людей.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок