СБУ викрила схему заволодіння коштами міського бюджету, що призвела до збитків на 3 млн гривень. Підозри оголосили посадовиці Харківської міськради та бізнесмену. За даними слідства, вони привласнили кошти під виглядом закупівлі програмного забезпечення для безпілотників.
Про це повідомив речник обласного управління СБУ Владислав Абдула.
"До оборудки були причетні 45-річна заступниця директора одного з департаментів Харківської міськради та 51-річний бізнесмен, який проводить діяльність у сфері комп'ютерного програмування та інших ІТ-технологій. Співучасники розробили план, за яким підприємець мав виступити розробником пакетів програмного забезпечення для БПЛА літакового типу, а посадовиця — придбати за бюджетні кошти", — йдеться у повідомленні.

За даними Абдули, міська влада не мала реальних потреб у закупівлі такого софту та фактичної можливості для подальшого його використання, оскільки жодного подібного безпілотника на балансі Харківської міської ради немає.
За даними прокуратури, посібники звернулись до розробників у Вінницю, де придбали програмне забезпечення 2015-2016 років, яке було призначене для віддаленого керування БПЛА певного типу та перебувало лише на стадії доопрацювання.

"Підприємець відправив лист на адресу міськради щодо можливості розробки комплексу на базі БПЛА типу "літак" для моніторингу території загальною площею до 2000 кв. км та відповідний кошторис до нього. Він зазначив безпрецедентність та важливість продукту з точки зору вирішення повсякденних завдань, пов’язаних з безпекою жителів Харкова та низку вигаданих функцій щодо сфери його застосування", — розповіли у пресслужбі обласної прокуратури.
Крім того, посадовиця вирішила замаскувати свої дії шляхом підміни понять та внесла до календарного плану сім окремих заходів із закупівлі програмного забезпечення по типу "впровадження інноваційних проєктів у Харкові", зазначили правоохоронці.
"Про допомогу українським військовим у придбанні програм для бойових БПЛА також мова не йшла. У листопаді-грудні 2022 року спільники уклали низку договорів між міськрадою та ФОП, підтягнувши їх нібито під виконання міської цільової програми інноваційної діяльності. Ці договори були повністю профінансовані з міського бюджету Харкова у 2022 році", — розповів Владислав Абдула.
Частину отриманих грошей бізнесмен використав на придбання у вітчизняних програмістів аналогічного програмного забезпечення для себе, яким поділився з міськрадою, а частину перевів у готівку та розділив між собою та посадовицею, повідомили у СБУ.
Спільникам загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна. Cуд вирішить, чи будуть тримати підозрюваних під вартою.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube