У Київському райсуді Харкова 14 вересня обирають запобіжний захід начальнику Чугуївського районного терцентру комплектування та соціальної підтримки, полковнику Руслану Мазовецькому, якого підозрюють у підробці документів, щоб допомогти уникнути мобілізації чоловікам призовного віку. Прокуратура вимагає обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільне Харків з зали суду.
Прокурор Харківської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Сергій Григор'єв розповідає, чому прокуратура наполягає на триманні під вартою Мазовецького.
"Руслан Мазовецький може переховуватися від слідства, що підтверджується тим, що він служить за контрактом, є офіцером резерву. Чоловік може у будь-який час змінити місце проживання та виїхати в інший регіон через бойові дії", — каже Сергій Григор'єв.
Також прокурор зазначає, що військова частина, у якій проходить службу Мазовецький, може змінити місце дислокації в іншу область, що створить умови для переховування.
Прокуратура вважає, що підозрюваний може, користуючись службовим становищем та дружніми зв'язками з колегами, сприяти знищенню або спотворенню доказових документів, що стосуються цього кримінального провадження.
"Якщо суд вирішить застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, але призначити заставу, то обвинувачення просить встановити заставу понад два мільйони гривень", — каже Григор'єв.
Мазовецький з підозрою не погоджується.
"З перших днів повномасштабного вторгнення я створив та очолював роту охорони, яка була бойовим підрозділом. Надалі я був командиром загону, який проводив розвідувальні дії. Функціональні обов'язки начальника Чугуївського РТЦК я півтора року не виконував. Прокуратура не обґрунтовує моїх дій, обвинувачень", — розповідає Руслан Мазовецький.
Доповнено 17:01. Клопотання прокуратури задовольнили, запобіжний захід — тримання під вартою на 52 дні до 4 листопада. Мазовецькому визначили суму застави у розмірі 2 млн 147 200 гривень.
Що відомо про справу посадовця військкомату з Харківщини
Начальник одного з районних військкоматів за хабарі допомагав військовозобов’язаним уникнути призову на підставі фіктивних документів, повідомив речник обласного управління СБУ Владислав Абдула.
За даними СБУ, підозрюваний вимагав за довідки від трьох до восьми тисяч доларів з однієї людини. Для передачі хабарів посадовець неодноразово залучав посередників.
"У вересні 2022 року полковник підписав та видав військовозобов’язаному підроблене тимчасове посвідчення з відміткою про непридатність до військової служби з виключенням його з військового обліку без проходження військово-лікарської комісії. За видачу документа підозрюваний одержав 8 тисяч доларів", — повідомили у пресслужбі Офісу генпрокурора.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube