Удень 12 вересня російські війська завдали мінометних ударів по прикордонній Козачій Лопані Дергачівської громади.
Про це повідомив начальник Дергачівської МВА Вячеслав Задоренко.
"Внаслідок обстрілів пошкоджено більш як десять будинків місцевих мешканців, постраждали цивільні автівки та лінії електропередач. На щастя, обійшлося без постраждалих", — сказано в повідомленні.
Внаслідок обстрілів сталися пожежі, горів сухостій, були пошкоджені трансформатори, внаслідок чого зникло світло, станом на вечір 12 вересня його відновлюють, розповів начальник інформаційного відділу Дергачівської міської ради Олександр Кулік в ефірі "Суспільне. Спротив".
Внаслідок обстрілу близько 13:00 у селищі пошкодили рятувальну частину, повідомили в пресслужбі ДСНС Харківщини.
"В результаті пошкоджено скління вікон та службовий автомобіль пожежно-рятувального посту. Постраждалих серед рятувальників немає. Також пошкоджено приватний автотранспорт", — йдеться в повідомленні.
Доповнено 14:32. Обстріл почався о 12:10 і тривав годину, розповіла Суспільне Харків староста селища Людмила Вакуленко.
"Не танк точно, може бути міномет. Пошкодили дуже нашу інфраструктуру, житлові будинки. Зараз електрики немає майже по всій Козачій Лопані і у Новій Козачій теж. Люди не постраждали. Близько десяти будинків пошкоджено: вікна повилітали, дахи побиті, в одному з будинків розбитий кут. На дорозі великі ями від влучань", — каже Вакуленко.
За її словами, про пошкодження вже повідомили енергетиків.
"Дроти лежали на траві, летіли уламки дуже далеко. Від першого пострілу ніхто не може втекти, бо ми не розуміємо ще нічого. А потім до другого ми готові, всі спускаємося до підвалів. Вчора обстрілу не було. Ми дуже хвилювалися, бо у нас була річниця звільнення нашого селища від окупантів. А сьогодні почали, майже щодня у нас обстріли"
За словами Людмили Вакуленко, у Козачій Лопані залишаються 1 700 жителів. До повномасштабної війни проживали близько 7 тисяч людей.
"Населенню пропонують добровільну евакуацію. Є санаторно-лікувальні заклади, куди ми тимчасово відправляємо людей. Це стосується тих, кому нікуди виїхати. Але невелика кількість жителів погоджується на евакуацію. Більшість не хочуть виїжджати, кажуть, що хочуть бути на своїй землі", — розповів Олександр Кулік.
За його інформацією, на більшій території громади є газ вода та електропостачання.
"У Проходинському та Токарівському старостинських округах відсутнє електропостачання. У Проходах є газопостачання. Це пов'язано з тим, що великі площі територій ще заміновані. Ми пояснюємо населенню, що немає стільки людей, щоб зробити це максимально швидко", — сказав Кулік.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube