Харківська вчителька початкових класів Ольга Сахненко закріплює навички школярів через онлайн-ігри, тематичні рольові зустрічі та можливістю дітям самостійно проводити уроки. Освітянка почала шукати інструменти для ефективного онлайн-навчання наймолодших учнів з початку пандемії коронавірусу. Нині вона веде третій клас, її учні жодного року не провчилися за партами через війну. Втім батьки стверджують: навчання проходить у повному обсязі, а домашні завдання діти роблять самотужки.
Ольга Сахненко — вчителька початкових класів у харківському приватному ліцеї. Шукати, як зробити онлайн-навчання якісним і таким, щоб діти не відволікалися, почала з першого року коронавірусу.
"Я пішла на онлайн-курси "Цифрові інструменти", там багато корисного. Потім я шукала щось таке, що для мене може бути корисним", — говорить Ольга.
Один з інструментів освітянки — онлайн-ігри.
"Дуже класна гра "Зіпсований телефон". До речі, знайшли її діти. Тему задати, вони пишуть за цією темою. По-перше, вони повторюють, як писати грамотно. Наприкінці відео маленьке, як зіпсується інформація. Дуже смішно, дуже весело, їм хочеться ще. Математика — ми вивчили геометричні фігури. Наприклад, вони малюють фігури, всі пишуть, як вони називаються. Це для першачків", — пояснює вчителька.
У її ноутбуці — записи тематичних рольових зустрічей, для яких діти збирають інформацію, а також уроків, які проводять вони самі.
Цю ідею почали реалізовувати ще за часів офлайну, продовжили в умовах війни, говорить Ольга: "Такі уроки — і чародійство, і садівництво, й антистреси — і це зайшло на ура. Вони самі готувалися й готувалися, як треба".
Анна та Ярослав — батьки учнів Ольги Сахненко. За їхніми словами, дітям знадобився певний час, щоб навчитися не відволікатися під час онлайн-уроків. Присутність батьків поруч в умовах війни є необхідною, вважає мати учня Анна Селевич.
"У нашому класі, я гадаю, батьки менш за все залучені, бо діти самі виконують домашнє завдання. Онлайн-навчання — це батьки завжди все одно присутні. І це можливо, коли батьки працюють онлайн, але не всі можуть працювати онлайн", — говорить Анна.
"Що мені подобається — те, що різниця між офлайном та онлайном в нашій школі лише в тому, де безпосередньо сидить дитина. Навчання проходить у повному обсязі", — зазначає батько учениці Ярослав Ільїн.
Після повномасштабного вторгнення клас Ольги Сахненко скоротився наполовину, до 10 учнів. Усі вони нині у Харкові, крім однієї дівчинки — на її повернення також чекають.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube