Підвезення дітей, харчування та формат уроків. Як у Харківському метрополітені навчатимуть школярів

Підвезення дітей, харчування та формат уроків. Як у Харківському метрополітені навчатимуть школярів

Підвезення дітей, харчування та формат уроків. Як у Харківському метрополітені навчатимуть школярів
. Суспільне Харків

У метро Харкова кожного дня проводитимуть по три уроки — це будуть основні предмети для першачків та учнів середньої школи. Навчати дітей будуть у дві зміни. У класах будуть одинарні парти, дошки та необхідне обладнання. Їдальні у метрополітені немає, проте дітям привозитимуть обіди у ланч-боксах.

Про це на брифінгу 31 серпня розказала директорка міського департаменту освіти Ольга Деменко.

Скільки класів облаштували у метро Харкова

На станціях "Перемога", "Університет", "Метробудівників", "Тракторний завод" та "Академіка Павлова" облаштували 17 кабінетів площею 40 кв. м з рекуперацією повітря та шумоізоляцією, партами та необхідним обладнанням, розрахованих на 20 дітей, повідомила Ольга Деменко. У резерві є ще вісім класів, і набір на навчання офлайн триватиме цілий рік.

За її словами, на станціях метро буде різна кількість класів.

"Наприклад, на "Перемоги" їх буде п'ять, а на "Університеті" — сім, також там буде окреме приміщення типу вчительської, де буде стіл для медсестри. Загальна кількість кабінетів — 17. Ми можемо охопити 68 класів, зараз у нас 60. У нас є резерви, якщо є охота батьків будемо набирати нові класи, набір триватиме цілий рік. Також приміщення для дітей розміщені на станціях "Метробудівників", "Тракторний завод" та "Академіка Павлова". Площа класів у метро складає 40 кв. м, у школах вона становить 50 кв.м", — каже Деменко.

У метро проводитимуть основні уроки для учнів

Щодня у метро проводитимуть по три уроки, які визначили, як основні, інші проходитимуть в онлайн-форматі, говорить Ольга Деменко.

"Для першачків це буде читання, математика, письмо. Для середньої школи — українська мова та література, математика, історія. Уроки триватимуть по 30 хвилин для учнів перших та других класів, 40 хвилин — для третіх класів, 45 хвилин — починаючи з п'ятих класів. З дітьми проводитимуть інтерактивні ігри, на вулицю вони не виходитимуть", — каже Деменко.

Підвезення дітей, харчування та формат уроків. Як у Харківському метрополітені навчатимуть школярів
Ілюстративне фото. Суспільне Харків

Деменко говорить, що класи будуть збірними та з окремими класними керівниками.

"Це будуть діти з п'яти чи десяти різних шкіл, тому це буде окремий класний керівник, який буде займатися тільки з цими дітьми", — розповідає Ольга Деменко.

У метро Харкова навчатимуть школярів у дві зміни

Деменко каже, що перша зміна триватиме з 09:00 до 12:00. Після прибирання та провітрювання класів з 13:00 до 16:00 буде проходити друга зміна.

"В один день в одній кімнаті працюють два класи у першу та другу зміни. Ще будуть два класи, які змінюватимуть їх по днях. Ми плануємо, що якщо це початкова школа, то перші-другі класи три дні займатимуться офлайн, а треті-четверті — два дні. Якщо кількість дітей збільшуватиметься, будемо брати по два дні, займатимемося по суботах", — говорить Ольга Деменко.

Підвезення дітей, харчування та формат уроків. Як у Харківському метрополітені навчатимуть школярів
Укриття в "Обдарованості". Січень 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Підвезення дітей до метро

Автобуси забиратимуть дітей біля визначених шкіл та везтимуть до станцій метро, каже освітянка.

"Наприклад, Салтівка, проспект Тракторобудівників. Там є чотири чи п'ять шкіл. Ми обираємо той заклад, який зручний для всіх. Батьки це вже знають. Багато мам не працюють, вони самі приводитимуть дітей та забиратимуть їх. Їм не буде потрібен автобус. Дітей забиратимуть біля шкіл у мікрорайонах. Автобуси будуть їздити в одну зміну. У першу зміну буде не менше 20 автобусів. У другу зміну вони не курсуватимуть, бо батьки сказали, що будуть їздити на метро", — зазначає Деменко.

За її інформацією, у кожному автобусі буде перебувати педагог.

"Він прийме дитину із рук батьків, а потім поверне її їм. Коли ми беремо дитину за руку, заводимо її в автобус або у клас метро, то відповідальність за її здоров'я та безпеку повністю покладається на нас", — каже Ольга Деменко.

Як годуватимуть школярів у метро Харкова

Їдальні у метро немає, розповідає Деменко.

"Комбінат дитячого харчування взяв на себе функції годування дітей у метро. Проте це не будуть обіди, до яких ми звикли. Наприклад, це буде екологічний паперовий ланч-бокс. Там буде булочка, котлета, салат, сік або чай. Це буде те, що дитині буде зручно з'їсти за її партою. Меню буде погоджено з Держпродспоживслужбою", — каже Ольга Деменко.

Деменко говорить, у метро буде чергувати технолог, а харчування буде безплатним.

Доплати для вчителів та технічних працівників, які працюватимуть у метро

Ольга Деменко розповідає, що усі працівники шкіл, хто будуть працювати у метро, отримуватимуть доплати.

"Якщо це нова українська школа, то вчителі перших-шостих класів отримують надбавку 20%, ми їм платитимемо 30%. Ті, хто не працюють у НУШ, у тому числі й технічні працівники, отримуватимуть додатково 10%. Ми маємо власний бюджет та можемо здійснювати такі надбавки", — говорить очільниця міського департаменту освіти.

Підвезення дітей, харчування та формат уроків. Як у Харківському метрополітені навчатимуть школярів
Суспільне Харків

"Ми підбираємо найкращих вчителів. Це повинні бути сильні, творчі люди. У 2023 році ми випустили 450 четвертих класів. Перших набираємо — 320. У нас є вчителі, яких можна залучити в організації навчального процесу для початкової школи. Якщо буде необхідність, то вчителі будуть працювати у школах, щоб займатися з учнями середніх та старших класів", — каже Деменко.

Чи будуть уроки 1 вересня у Харкові

Ольга Деменко каже, що 1 вересня для дітей буде святковим, занять у цей день не буде.

"З 09:00 до 10:00 перші дзвоники проходитимуть у кожному класі та школі, але виключно онлайн. О 12:30 проведемо загальноміську лінійку у переході між станцією метро "Історичний музей" до ТЦ "Нікольського". Там є приміщення площею 800 кв. м. Туди запросимо 200 першокласників та 200 одинадцятикласників. Для учнів початкових класів покажуть дитячий спектакль о 13:00 та о 15:00. Також для них підготували подарунки", — розповідає Деменко.

Підвезення дітей, харчування та формат уроків. Як у Харківському метрополітені навчатимуть школярів
Суспільне Харків

За її словами, на станціях метро станом на 31 серпня вже завершили усі роботи.

"Ми розносимо та розставляємо меблі. Потрібно занести туди засоби гігієни, аптечки, паперові рушники, миючі та дезінфікуючі засоби. До 4 вересня усе має бути готове", — каже очільниця міського департаменту освіти.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок