Харків’янин просить перейменувати сквер, присвячений дружбі Росії з Україною, на честь працівників комунального підприємства "Харківські теплові мережі".
Відповідну петицію на сайті Харківської міськради опублікував Дмитро Рик.
Чоловік просить вшанувати комунальників, які не зупинили роботу попри обстріли міста, а також забезпечували жителів Харкова теплом. Йдеться про сквер "Дружба" у Слобідському районі Харкова, який відкрили у 2003 році.
Нині у сквері, що розташований неподалік "Харківських тепломереж" немає стели, яка була присвячена дружбі України та країни-агресорки.
Серед тих, хто підтримує перейменування скверу — Світлана Жебка, яка евакуювалася до Харкова з Дворічної: "У зв’язку з цією агресією, ми залишилися без дому, ми біженці".
За перейменування скверу на честь тепловиків виступає і харків’янка Раїса Літвінчук.
"Дуже багато горя Росія зараз зробила для України, для Харкова. Я дуже пишаюся нашими харків’янами, комунальниками також дуже пишаюся. Вони молодці, працювали", — говорить Раїса.
На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у тепломережах залишилося працювати вчетверо менше людей, ніж до 24 лютого, говорить технічний директор підприємства Євген Кауркін.
Серед тих, хто долучився до тепловиків під час повномасштабної війни — Володимир Савон, який нині працює слюсарем на підприємстві.
"Тільки зі свого району я знаю 7-8 людей, які опинилися тут, тому що на початку повномасштабної війни не вистачало робочих рук. Не за зарплату тоді сюди йшли — просто допомагати жителям, своїм родинам, допомагати відновлювати Харків", — каже Савон.
"До петиції я, звісно, позитивно ставлюся. Потрібно якось увічнити у місті роботу комунальників: не лише тепломереж, також і водяники багато зробили, усі комунальні підприємства працювали. Я не вважаю себе героєм, ми звичайні хлопці, які роблять свою роботу", — додає слюсар.
Про підтримку петиції говорить і технічний директор "ХТМ": "Велика кількість обладнання була пошкоджена, але ми не йшли додому, щоб все відремонтувати, надати послугу якомога скоріше. Я таку петицію підтримую — вона надасть змогу показати оцінку від харків’ян нашої діяльності за ці 1,5 року повномасштабної війни".
Майже за півтора тижня петицію підтримали понад 3200 людей. Для того, аби петицію розглянула міська рада, їй необхідно набрати п'ять тисяч голосів.
Суспільне також звернулося до начальника міського відділу топоніміки Романа Кравченка із питанням, чи планує мерія дерусифікувати цей сквер — відповіді на момент публікації матеріалу не отримали.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube