Загибель, поранення, сирітство, депортація: діти Харківщини під час війни

Загибель, поранення, сирітство, депортація: діти Харківщини під час війни

Загибель, поранення, сирітство, депортація: діти Харківщини під час війни
. Кременчук, 28 червня 2022 року. Фото: ДСНС

На Харківщині з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинули 76 дітей, поранення отримали 223 неповнолітніх.

Про це Суспільне Харків повідомив речник прокуратури Харківської області Дмитро Чубенко. Скільки дітей стали сиротами через війну та були вивезені до РФ — статистика.

Загиблі та поранені діти Харківщини

За даними прокуратури, наймолодшому із загиблих дітей було п'ять місяців: хлопчик разом із батьком отримали смертельні поранення під час обстрілу Харкова 26 травня 2022 року.

В число загиблих та поранених дітей входять й ті, хто підірвався на мінах на деокупованих територіях Харківщини, уточнили в прокуратурі. Це 14 поранених неповнолітніх та один загиблий. Такі цифри озвучив директор обласного департаменту цивільного захисту Іван Сокол 25 травня.

Депортація дітей з Харківщини до РФ

Від початку вторгнення під час окупації частини Харківської області до Росії вивезли 561 дитину, сказав Дмитро Чубенко. 98 дітей з Харківщини перебувають в РФ разом з батьками.

За даними прокуратури, найбільше дітей вивезли з Куп'янського району — 319, Ізюмського — 110, з Вовчанська — 96. 238 дітей вже вдалося повернути в Україну, сказав Чубенко.

Сирітство внаслідок війни

З початку повномасштабного вторгнення у Харківській області 30 дітей залишилися сиротами через загибель батьків. Такі дані Суспільне Харків надала начальниця служби у справах дітей ХОВА Ольга Шевченко 29 травня.

"Це діти з дев'яти громад, територія яких перебували в зоні активних бойових дій або опинились під окупацією: Харківська, Балаклійська, Красноградська, Роганська, Золочівська, Липецька, Циркунівська, Куп’янська, Шевченківська територіальні громади", — уточнили у соцслужбі.

Зруйновані заклади освіти

За час вторгнення 602 заклади освіти зазнали пошкоджень чи руйнувань внаслідок війни: це дитячі садки, школи, заклади спеціальної технічної освіти, вищі навчальні заклади, говорить речник облпрокуратури.

"З них на території міста — 279 об’єктів, області — 244. Як приклад, тільки на території міста пошкоджені 61% шкіл та 46% садків. І це не остаточна інформація. Не залишилося жодного закладу вищої освіти, який би не зазнав пошкоджень чи руйнувань внаслідок обстрілів", — сказав Чубенко.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок