На південному сході Харківщині дорожники відновлюють міст, який двічі підривали: спершу українські військові, щоб затримати просування російських окупантів, згодом — самі загарбники під час відходу. Міст витримуватиме удвічі більшу вагу та матиме освітлення. Точне місце просять не називати через близькість лінії фронту.
Дорожники демонтують пошкоджений міст — вперше переправу підірвали українські військові на початку повномасштабної війни, щоб по ній не пройшла російська техніка, розповідає начальник дільниці Сергій Трухан.
"Підрив мосту свою функцію виконав. Потім, коли вже відступали, то росіяни підірвали з іншої сторони підхід. Коли тільки наші підірвали, то місцеве населення перебиралося, бо були зроблені тимчасові трапи. Після другого підриву стало неможливо", — говорить Трухан.
За його словами, на об’єкті працює більш як три десятки робочих, нині роблять технологічну переправу — вона готова на 15%.
"Це не ремонт, а реконструкція. Потрібно повністю знести цей міст і на його місці збудувати новий. Для того, щоб це зробити, потрібно збудувати тимчасовий технологічний міст — нині ми вже зробили три прольоти", — каже Трухан.
Новою переправою зможуть проїжджати автомобілі вагою до 40 тонн, говорить начальник відділу штучних споруд Служби автодоріг області Дмитро Танцур.
"Старий міст був під старі навантаження. Обмеження руху було 20 тонн. Зараз побудуємо новий та сучасний міст під сучасні навантаження з поширеним габаритом, з освітленням", — каже Танцур.
"Новий міст буде ширшим, більша пропускна спроможність. І він буде новим, не аварійним. Старий міст був аварійним, там був п'ятий клас аварійності. Він був у планах та проєктах на 2022 рік, але повномасштабна війна завадила. Тепер він буде повністю демонтуватися з опорами", — додає начальник дільниці Сергій Трухан.
На відбудову мосту з держбюджету спрямували більш як мільярд гривень, зазначає начальник відділу штучних споруд. Завершити роботи планують за півтора року.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube