Госпітальні округи та кластерні лікарні на Харківщині: що відомо

Госпітальні округи та кластерні лікарні на Харківщині: що відомо

Госпітальні округи та кластерні лікарні на Харківщині: що відомо
. t.me/kharkivoda

В Україні мають створити госпітальні округи, згідно з законом, який Верховна Рада ухвалила у липні 2022 року.

На якій стадії формування госпітального округу й кластерних лікарень у Харкові та області — розмова Українського Радіо Харкова з директором обласного департаменту охорони здоров'я Максимом Хаустовим та заступницею міського голови Харкова Світланою Горбуновою-Рубан.

Яким буде госпітальний округ у Харківській області

За словами Максима Хаустова, зараз мережа, яку пропонують створити на Харківщині, перебуває на погодженні в міністерстві.

"Перше бачення — те, що департамент пропрацював і направив до міністерства на розгляд, уже є. Далі міністерство розглядає, вносить чи не вносить свої поправки, далі підписує й приймає спроможну мережу", — розповідає Максим Хаустов.

Міністерство охорони здоров'я має погодити запропоновану мережу до 1 червня, каже Хаустов.

"У нас буде один госпітальний округ і сім кластерів. Загалом мережа виглядатиме таким чином: визначається дві надкластерні лікарні: обласна дитяча й обласна доросла. І далі в кожному районі визначається одна кластерна лікарня. Далі визначаються ще загальні лікарні залежно від кількості населення. У районах одна кластерна лікарня визначається на 120 тисяч населення, у великих містах — на 150 тисяч населення", — пояснив директор обласного департаменту охорони здоров'я.

Кластерні, надкластерні та звичайні лікарні: в чому різниця

Кластеризація відбувається в межах медреформи, говорить Максим Хаустов: "Вона дасть чітко зрозумілий маршрут пацієнта залежно від надавачів "пакетів".

"Кластерні лікарні повинні мати більше "пакетів" і надавати більш якісні послуги, а загальні лікарні залишаються так званими "загальними" і надають свої послуги відповідно до вимог. Надкластерні лікарні — це вже лікарні, які надають високоспеціалізовану допомогу. Крім того, у нас будуть так звані центри: Центр інфекційних хвороб, Центр психічного здоров’я, Онкологічний центр та Кардіохірургічний", — пояснив Хаустов.

Харківська обласна клінічна лікарня
Харківська обласна інфекційна лікарня. Квітень 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Кластерні лікарні у Харкові

У Харкові планують створити сім кластерних лікарень на базі тих медзакладів, які працюють й обслуговують пацієнтів, розказала Українському Радіо Харкова Світлана Горбунова-Рубан.

"Ми вже підготували свої пропозиції, які спочатку спрямували до департаменту охорони здоров’я області, й маємо інформацію, що все це вже передано до міністерства та розглядається. До 1 червня буде ухвалено рішення, чи приймаються наші пропозиції, чи треба щось переглянути, треба щось зробити по-іншому. Ми зараз перебуваємо на етапі очікування: чи підтвердять пропозиції в Міністерстві охорони здоров’я, і чи будемо ми починати роботу з реформування і створення лікарняних закладів та кластерних лікарень", — говорить заступниця міського голови.

Поліклініка №24 у Харкові
Харківська поліклініка №24. Січень 2023 рік. Фото: Суспільне Харків

"Я вважаю, у разі, якщо наші пацієнти не відчують, що проходить реформа, то ми все робимо правильно. А медичні працівники працюють розуміючи цю реформу, і кожен особисто вирішує своє майбутнє і своє професійне життя, знаючи, що їх очікує в межах реформи", — сказала Світлана Горбунова-Рубан.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок