На Харківщині через війну знизилися показники імунізації дітей. Чим це загрожує

На Харківщині через війну знизилися показники імунізації дітей. Чим це загрожує

На Харківщині через війну знизилися показники імунізації дітей. Чим це загрожує
. Лікарі вакцинальної бригади у Харкові чекають пацієнтів. 27 квітня 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

У Харківській області від початку вторгнення рівень вакцинації дітей за календарем щеплень знизився.

Кількість щеплень від кору, які зробили шестирічним дітям з початку року у порівнянні з попереднім знизився удвічі, говорить керівник відділення імунопрофілактики Центру профілактики хвороб Максим Фокін.

В рамках тижня імунізації на залізничному вокзалі у Харкові медики 19-ї дитячої лікарні працювали як мобільна вакцинальна бригада, щоб робити щеплення дітям.

В наявності вакцини проти поліомієліту, дифтерії, правця, кору та краснухи, говорить директорка медичного закладу Світлана Ковалівська. За її словами, нині медики у лікарні роблять утричі менше щеплень на день, ніж до повномасштабної війни.

"Зараз 10-20 десь, тоді було за всіма філіями, якщо подивитись, то до 70 дітей. Це масові вакцинації були. Є зменшення кількості вакцинованих дітей, особливо раннього віку — до 6 років. В цей час вони повинні отримати два щеплення проти кору", — розказала Світлана Ковалівська.

На Харківщині через війну знизилися показники імунізації дітей. Чим це загрожує
Вакцини зберігають за правилами. 27 квітня 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

За національним календарем щеплень, вакцинацію від кору дітям роблять двічі — в один рік і в шість. З початку 2023 року лише 12% шестирічних дітей отримали щеплення проти кору — це удвічі менше, ніж до повномасштабного вторгнення, говорить керівник відділення імунопрофілактики облцентру контролю та профілактики хвороб Максим Фокін.

"За перший квартал ситуація вирівнюється, але ситуація вирівнюється тільки у віковій групі до року. На сьогодні має бути щеплено 25% від річного плану. Ми сьогодні маємо 23% віковій групі до року", — каже Фокін.

Кількість вакцинацій зменшилася, бо люди виїхали через війну, вважає фахівець. За його словами, недостатнє охоплення щепленнями може призвести до спалаху кору. З початку року в Україні зафіксовано шість випадків цієї хвороби, у Харківській області таких хворих не було, каже Фокін.

"До пандемії коронавірусу Харківська область і в цілому по Україні у більшості інфекцій ми мали показники щеплень 80-90%. Це хороші показники. У Харківській області показники щеплень у 2022 році були на рівні 40-50%. Це дуже низькі показники, які можуть стати причиною спалахів інфекційних хвороб",

За день на вакцинацію на вокзалі ніхто не прийшов, говорить директорка дитячої лікарні Світлана Ковалівська. Працювати на Привокзальній площі лікарі будуть до 30 квітня.

Що відомо

  • На Харківщини у 2022 році не виконали план профілактичних щеплень внаслідок воєнних дій та міграції населення. За даними обласного центру контролю та профілактики хвороб, у регіоні знизилися темпи вакцинації проти кору, паротиту, краснухи, дифтерії, кашлюку, правця та інших хвороб. Вакцини у регіоні є, зазначили в центрі.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок