На Харківщині потрібно понад мільйон табличок про мінну небезпеку. Навіщо їх викрадають

На Харківщині потрібно понад мільйон табличок про мінну небезпеку. Навіщо їх викрадають

На Харківщині потрібно понад мільйон табличок про мінну небезпеку. Навіщо їх викрадають
. Попередження про мінну небезпеку, Харківщина, квітень 2023 року. Фото: Суспільне Харків

Близько 40 тисяч табличок та банерів про мінну небезпеку встановили сапери на Харківщині, а потрібно понад мільйон.

Про це Суспільному розповів директор обласного департаменту цивільного захисту Іван Сокол.

Замінованою нині залишається третина області, це понад мільйон гектарів. За словами Сокола, частину табличок, які встановили сапери люди забирають.

Такі таблички треба ставити на кожні 15-20 метрів всюди

Табличками з попередженням про мінну небезпеку на Харківщині сапери позначають місця, де ще не проводили розмінування. Це переважно деокуповані території, розповідає директор обласного департаменту цивільного захисту Іван Сокол.

"Нам багато допоміг Комітет Червоного Хреста. Вони надали нам таблички, які ми бачимо, прямуючи до Ізюма, Балаклії. Вони розташовані на трасі й сповіщають населення про те, що вся деокупована територія — замінована", — говорить Сокол.

На Харківщині потрібно понад мільйон табличок про мінну небезпеку. Навіщо їх викрадають
Попередження про мінну небезпеку на Харківщині. Ілюстративне фото. Джерело: Суспільне Харків

Червоно-білими стрічками на Харківщині позначають небезпечні зони вздовж полів та лісосмуг, пояснює Сокол: "Це, як правило, ті місця, де проходять сапери для того, щоб безпечно було працювати електрикам, газовикам. Людям, які роблять водопостачання".

Читайте також: "Шукала, де поховати кішку". Подробиці підриву на міні-"пелюстці" жительки Балаклії

У деокупованій Балаклійській громаді сапери помітили, що встановлені ними таблички зникають, розповідає заступник начальника центру Міжрегіонального гуманітарного розмінування Максим Мельник. Його підлеглі обстежують та розміновують територію громади.

"Місцеві жителі чомусь думають, що цю табличку можна взяти й зняти. Піти до себе на обійстя і десь її там застосувати для своїх потреб. Там, помідори підв’язати або ще щось. І розумієте, ми їх ставимо, а люди їх знімають. Те ж саме і з попереджувальними стрічками. Вони їх рвуть", — говорить Максим Мельник.

На Харківщині потрібно понад мільйон табличок про мінну небезпеку
Машина піротехніків. Фото: Суспільне Харків

За даними військової обладміністрації, з початку повномасштабного вторгнення на вибухонебезпечних предметах підірвались понад 150 жителів Харківщини, 30 з них загинули.

За словами директора облдепартаменту цивільного захисту, третина Харківщини від півночі до півдня нині вважається потенційно замінованою. Встановити попередження всюди поки не можуть, каже Сокол.

"Ми не можемо повноцінно на цей час встановити абсолютно на всіх територіях, повідомити людям, що там небезпека. Тому що зараз людина вийшла на подвір’я — це вже небезпека. Людина зайшла на свій город — це вже небезпека. Людина пішла тією стежкою, якою вона не ходила понад два роки — це вже небезпека", — каже Іван Сокол.

На Харківщині потрібно понад мільйон табличок про мінну небезпеку в регіоні
Сапери працюють у Балаклійській громаді Харківської області. 13 квітня 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

За його словами, для того, щоби позначити всі небезпечні місця в області, необхідно встановити понад мільйон табличок з попередженням, департамент отримує в середньому сотню таких знаків на день — від різних організацій та волонтерів. Грошей, щоб виготовити таблички у достатній кількості, в розпорядження департаменту немає, каже його директор.

За словами Сокола, не вистачає й фахівців, які мають право встановлювати знаки, — по всій області нині працює 200 саперів.

Читайте також

"Максимум 100-200 метрів за день": як розміновують лінії електропередач на Харківщині — фоторепортаж

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок