"Я не боюся". До Харкова приїхали випускники медколеджу, які працюватимуть з хворими на COVID

"Я не боюся". До Харкова приїхали випускники медколеджу, які працюватимуть з хворими на COVID

"Я не боюся". До Харкова приїхали випускники медколеджу, які працюватимуть з хворими на COVID
.

18 випускників Куп'янського медичного коледжу 2 липня заселилися до гуртожитку у Харкові. Молодь залучають до роботи з СOVID-хворими в умовах дефіциту кадрів у опорних медзакладах.

Отримали дипломи — і на передову

Шукати медичних працівників серед молоді в обласній адміністрації почали минулого тижня. Регіон готується розгортати другу хвилю лікарень, а рук бракує і в першій.

На початку роботи із пацієнтами з коронавірусом в обласному диспансері радіаційного захисту не лишилося штатних анестезіологів — вдалося залучити лікарів-сумісників та кількох інтернів.

"До нас звернулась обласна влада із проханням — хто захоче працювати в інфекційній лікарні й у диспансері, — розповідає заступниця директора Куп'янського коледжу Лариса Поєдинцева. — Ми запропонували нашим студентам. Медичні працівники завжди на передовій. Хоч це бойові дії, хоч епідемії, хоч радіація — вони на передовій. І дякувати Богу, що в нас такі випускники".

"Вони у мене бійці", — каже директор медколеджу Олег Брянцев.

1 липня хлопці й дівчата отримали дипломи молодших спеціалістів — фельдшерів, медсестер.

Знімальна група Суспільного зустріла автобус з випускниками 2 липня в районі ХТЗ. Тут розташований гуртожиток обласного медколеджу.

"Ми можемо допомогти"

Ірина Бубнова — одна з випускниць медколеджу. 10 липня їй виповниться 19 років. Сама з Куп'янська, з родини фельдшерів. Ким буде працювати, знала з дитинства.

"В мене була мрія з дитинства — в мене тато працював фельдшером, мама теж. Вони разом навчалися у цьому коледжі, я дивилась на тата у цій формі й мені так подобалось. Я полюбляла ходити до нього на роботу до швидкої", — каже Ірина.

До Харкова прибули випускники медколеджу, які погодилися працювати із COVID
Ірина Бубнова, випускниця Куп'янського медколеджу ім. Марії Шкарлетової.

Ірина працюватиме фельдшером у диспансері радіаційного захисту. Те, що доведеться допомагати хворим з інфекцією, знає, не боїться. Сподівається, що нададуть захист.

"Я впевнена у собі, тому мені не страшно. Я навпаки прориваюсь. Вік — не головне у цій ситуації. Може бути і якийсь літній лікар або медсестра. І мій молодий організм, я думаю, навіть якщо щось, то він впорається. Я працювала у куп'янських умовах, тож я готова до будь-яких", — сміється Ірина.

Анастасія Бикова планує працювати медсестрою в обласній інфекційній лікарні.

"Я не боюся. Чотири роки тому я обрала фах і розуміла, які труднощі у майбутньому можуть спіткати. Хто, як не ми? Там теж люди, які потребують допомоги, а ми навчалися на медичних працівників — ми можемо допомогти... Нам постійно розповідали про гуманність, милосердя. Якщо ти закінчив медичний — не потрібно ховатися. Це не просто диплом, це поклик душі", — певна Анастасія.

До Харкова прибули випускники медколеджу, які погодилися працювати із COVID
Анастасія Бикова, випускниця Куп'янського медколеджу ім. Марії Шкарлетової.

Випускник Олександр Шакін вагався, коли вирішував, чи їхати на роботу до Харкова. Переймався через батьків.

"Домовлявся з батьками, але батько потім сказав: "Як буде, так і буде — вирішувати тобі". Тому я все ж вирішив приїхати сюди й працювати на благо країни. Мати не хотіла дуже сильно, а батько сказав: "Тобі вирішувати — твоє життя", — розповідає Олександр.

До Харкова прибули випускники медколеджу, які погодилися працювати із COVID
Олександр Шакін під час отримання диплому випускника Куп'янського медколеджу ім. Марії Шкарлетової 1 липня 2020.

Випускники мають пройти інструктажі.

"Очікую постійної роботи, не сяду, щоб відпочити. Здається, буде так — доведеться плідно працювати. Казали, що буде наданий усім індивідуальний захист, що будуть навчати працювати із COVID-19", — каже Олександр.

Яку зарплатню отримуватимуть випускники, узгодять під час укладання договору на роботу. За наказом МОЗ, медпрацівники, залучені до боротьби з СOVID, мають отримувати надбавки.

Кого не вистачає

У Харківській обласній інфекційній лікарні не вистачає рентгенолога, кардіолога, медсестер та молодшого медичного персоналу, розповіла Суспільному заступниця директора медзакладу Валентина Маслова.

За її словами, у лікарні можуть відкрити додаткове відділення реанімації, але немає працівників.

"Якщо облаштовувати ще одне відділення реанімації, то потрібно ще 10 анестезіологів. Можливість його відкриття може розглядатися тільки тоді, коли буде штат. Апаратури велика кількість, доставимо туди апаратуру", — говорить Маслова.

Диспансер потребує мінімум двох рентген-лаборантів, медсестер, молодшого медперсоналу, двох слюсарів для роботи із киснем, сантехніків та дезінфектора, розповіла директорка медзакладу Ірина Пирогова.

Випускники куп'янського медколеджу вийдуть на роботу вже 3 липня. П'ятьох чекають в диспансері радіаційного захисту, 13 — в інфекційній лікарні.

Автори: Софія Цвєткова, Марина Верещака, Анастасія Посохова

На початок