На Харківщині епідеміологи фіксують активізацію COVID-19

На Харківщині епідеміологи фіксують активізацію COVID-19

На Харківщині епідеміологи фіксують активізацію COVID-19
. Харківська поліклініка №24. Січень 2023 рік. Фото: Суспільне Харків

За тиждень на Харківщині кількість хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції збільшилась на 20%, захворюваність зросла, бо побільшало хворих на коронавірус.

Про це Суспільне Харків розказала завідувачка відділення епіднагляду облцентру контролю й профілактики хвороб Тетяна Карлова.

За її словами, за останній тиждень коронавірус виявили у понад тисячі людей — це майже удвічі більше, ніж тижнем раніше.

"Вже три тижні поспіль ми відмічаємо зростання захворюваності, як за рахунок дитячого, так і шляхом дорослого населення. Тому на сьогодні ми вбачаємо, що причиною є саме активізація процесів та активізації COVID-19, але на стабільному рівні ще є циркуляція грипу А", — пояснила епідеміологиня.

За останні три тижні із загального числа всіх позитивних хворих майже 99% — це були саме хворі на COVID-19

На кількість хворих також впливає відсутність щеплень від грипу, говорить Карлова.

"Не так масово проводились щеплення. Є близько 3 тисяч людей, які щеплені проти грипу. Але переважно, більш як 2 тисячі, — це медичні працівники, які працюють у закладах охорони здоров’я", — говорить Карлова.

Тетяна Карлова каже, епідемічний сезон гострих респіраторних вірусних інфекцій триватиме ще протягом 7 тижнів, кількість хворих може зростати: "До кінця сезону ситуація може ще мінливою та нестабільною — як у бік зростання, так у бік зменшення. Але все ж таки більше у бік зростання, бо і циркуляція грипу, і циркуляція вірусу COVID є".

Читайте також

"Це був штучний ажіотаж". Хаустов прокоментував черги в аптеки у Харкові 31 березня

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок