У Харкові реконструюють резервну теплотрасу в районі "Барабашово"

У Харкові реконструюють резервну теплотрасу в районі "Барабашово"

У Харкові реконструюють резервну теплотрасу в районі "Барабашово"
. Реконструкція резервної теплотраси у Харкові. Березень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник /Суспільне Харків

До кінця березня в Харкові планують реконструювати магістраль, яка постачатиме тепло на Північну Салтівку та до центру міста. Про це розповів перший заступник технічного директора "Харківських теплових мереж" Олексій Лука. Теплотраса резервна, останні 10 років її майже не використовували.

Ремонтники перекладають трубу на ділянці, яка проходить через ринок "Барабашово". Реконструкція резервної теплотраси триває з грудня 2022 року.

Вона з'єднує третю теплоелектроцентраль із Північною Салтівкою та центром міста, каже майстер будівельних робіт Анатолій Чернов.

"Раніше траса була запланована з іншого боку, але зараз перепроєктували так, щоб відійти від ґрунтових вод", — пояснює Чернов.

У Харкові реконструюють резервну теплотрасу
Реконструкція теплотраси у Харкові. Березень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник /Суспільне Харків

Після відновлення, вона зможе забезпечити теплом і гарячою водою близько 300 будинків, половина з яких на Північній Салтівці, говорить перший заступник технічного директора "Харківських теплових мереж" Олексій Лука.

"Частину абонентів ми під'єднували, але коли виникали дефекти, вона могла по два-три місяці стояти, і ми не мали змоги до неї підійти. А ця ділянка є сполучною ланкою від джерела ТЕЦ-3 до Північної Салтівки. Вона служить для маневрування у випадку якихось дефектів на наших мережах", — роз'яснює Лука.

У Харкові реконструюють резервну теплотрасу
У Харкові проводять реконструкцію теплотраси. Березень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник /Суспільне Харків

Заступник техдиректора "Харківських тепломереж" каже, минулої зими комунальники не мали змоги маневрувати, коли Північна Салтівка залишилася без тепла, тому що були зруйновані котельні.

"Зараз все повністю відновлюємо, кладемо нову передізольовану трубу. Реконструкція відбувається на протяжності понад трьох кілометрів. Складність, яка виникла — тут близько ґрунтові води. Тому застосували технології, щоб убезпечитися від води", — каже Олексій Лука.

У Харкові реконструюють резервну теплотрасу
Реконструкція резервної теплотраси. Березень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник /Суспільне Харків

Також тут близьке прилягання метрополітену, у деяких місцях доводилося навіть напрямок теплотраси змінювати, щоб обійти якесь технічне питання, говорить Лука.

За його словами, Північна Салтівка може бути під'єднана з різноманітних місць. Зокрема, це може бути магістраль з ТЕЦ-5.

"Але ТЕЦ-5 досить сильно пошкоджена. Що буде по закінченню опалювального сезону, ми поки що не знаємо: забезпечать вони місто достатньою кількістю теплоносія, чи ні. Зараз проводять ремонтну кампанію", — розповідає Олексій.

У Харкові реконструюють резервну теплотрасу
Реконструкція резервної теплотраси у Харкові. Березень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник /Суспільне Харків

"Другий варіант під'єднання — через децентралізовані котельні на Північній Салтівці. Але вони були зруйновані обстрілами, зараз їх реконструюємо. Тому теплотрасу однозначно будемо використовувати", — говорить Лука.

Третій маневр — ця теплотраса, яка йде від джерела ТЕЦ-3, розповідає заступник технічного директора тепломереж.

"Якби ця магістраль була в нас минулої зими, коли почали втрачати котельні на Північній Салтівці, то, маючи цю теплотрасу, думаю, що втримали б там тепло. Може, не в усіх будинках, але якусь частину втримали б. Люди тоді жили в підвалах, і якби хоч вони опалювалися, то це була б зовсім інша історія", — говорить Олексій.

У Харкові реконструюють резервну теплотрасу
Комунальники проводять роботи на теплотрасі у Харкові. Березень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник /Суспільне Харків

Котельні на Північній Салтівці планують відремонтувати, коли запрацює теплотраса, каже Лука.

"Всі наші райони міста намагаємося закільцювати для максимальної маневровості. Тобто влітку одні джерела працюють, взимку по-іншому йде під'єднання", — розповідає Олексій Лука.

За словами заступника технічного директора, ввести в експлуатацію теплотрасу планують по закінченню нинішнього опалювального сезону.

Читайте також

У Харкові відбудували котельню після обстрілів РФ

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок