На Алеї Слави у Харкові закінчуються місця для поховань загиблих військових у російсько-українській війні. Ділянку планують продовжити ще на один сектор. Перші могили загиблих під час Антитерористичної операції на кладовищі №18 з’явились у 2016 році.
Нині на Алеї Слави понад 500 могил учасників антитерористичної операції та загиблих під час повномасштабної війни, розповів Суспільне Харків заступник директора міського департаменту житлово-комунального господарства Євген Пасенов.
За його словами, департамент об'єднав дві ділянки для розширення Алеї.
"Можливо, потім буде створена якась концепція Алеї героїв, чи, можливо, це буде національний меморіал на державному рівні. Побачимо, коли буде перемога", — говорить Пасенов.
23 лютого у передостанньому ряду Алеї поховали госпітальєра Володимира Фокіна. Поряд попрощалися з загиблим добровольцем Нацгвардії Сергієм Соколовим, якого проводив в останню путь побратим Владислав Сисоєв.
"Я починав ще з перших рядів ховати. На жаль, дуже багато загиблих. І військовослужбовців нашої військової частини тут теж дуже багато", — розповідає нацгвардієць Владислав Сисоєв.
Громадський нагляд за могилами на Алеї організувала волонтерка Марина Полякова у 2016 році. Каже, поки за ними доглядають не часто — раз на пів року волонтери міняють прапори.
"Навесні ми поміняємо всі, які потріпались. Вітри, ви ж бачили, як там дує. Вони максимум пів року стоять. Буде черговий суботник, потеплішає, і поїдемо знову міняти прапори", — розповідає Марина Полякова.
Пам'ятники загиблим на Алеї Слави встановлюють коштом міста, але з початку повномасштабного вторгнення цю роботу призупинили. До неї планують повернутися, щойно закінчиться війна, сказав Євген Пасенов.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube