Комісія за участі фахівців Держпраці станом на 9 червня розслідує 176 справ щодо 189 медпрацівників на Харківщині, у яких підтвердили коронавірус. Професійність захворювання наразі підтвердили у шістьох.
Про це Суспільному у відповідь на інформаційний запит повідомила заступниця начальника обласного управління Держпраці Олена Петренко.
"Закінчено розслідувань — 6 по 6 особам. Визначеність, пов'язана з виробництвом — 6. Тривають 170 розслідувань по 183 особам, у тому числі 1 спеціальне розслідування", — йдеться у відповіді.
Загалом розслідування проходять у 33 лікувальних закладах області.
В яких з них підтвердили шість випадків інфікування на роботі, в управлінні Держпраці не відповіли. Не уточнила Олена Петренко це і телефоном, посилаючись на те, що не впевнена, що це можна розголошувати.
Олена Петренко також пояснила, що спеціальне розслідування проходить в разі, якщо йдеться про смерть працівника внаслідок хвороби. Нині спецрозслідування призначене за фактом смерті санітарки Харківської обласної клінічної лікарні.
У відповіді на запит Суспільному повідомили, що до комісії щодо кожного випадку захворювання входять інженер з охорони праці лікувально-профілактичного закладу (окрім спеціальних розслідувань), представники ЛПЗ (адміністрації та трудового колективу), фахівець Фонду соціального страхування України в Харківській області, фахівець відділу з питань гігієни праці Головного управління Держпраці у Харківській області, лікар-епідеміолог.
За результатами розслідування "можливе притягнення винної особи до відповідальності". Це може бути як сам працівник, так і його керівник або начальник медичної частини, каже Петренко.
Чия вина у випадку професійного захворювання, комісія визначає голосуванням за результатами перевірки.
"Якщо відповідальність за несвоєчасне повідомлення про випадок інфікування — це адміністративне правопорушення, за яке передбачений штраф згідно зі ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення ("Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці"). Якщо винна особа — посадовець, може, і головний лікар, якщо велика кількість захворювань в одній лікарні, то тут передбачена і кримінальна відповідальність", — пояснила Петренко.
На питання, чи передбачені компенсації медикам, які інфікувалися, в управлінні Держпраці нагадали про зміни до закону "Про захист населення від інфекційних хвороб": "Передбачені страхові виплати медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров'я, які виконували професійні обов'язки в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб".
Перші повідомлення про гостре професійне захворювання надійшли до управління 15 квітня. Перевірки триватимуть до кінця липня.
За даними Харківської облдержадміністрація станом на 10 червня, в регіоні коронавірус підтвердили у 255 медиків, 180 з них вже одужали.
Щодо того, чому кількість інфікованих в даних управління відрізняється від інформації ОДА, Петренко сказала: або деякі справи не надійшли, або розслідування тільки починається.
Що відомо
- З початку карантину на Харківщині було зафіксовано дві смерті медпрацівників з СOVID — окрім санітарки обласної клінічної лікарні, у травні померла медсестра Харківського обласного диспансеру радіаційного захисту. В обладміністрації повідомляли, що жінка заразилася поза роботою, після відвідування родичів на великодні свята.
- У червні інспектори Управління Держпраці почали перевіряти своєчасність нарахування зарплати й доплат медпрацівникам та умови їхньої праці у боротьбі з СOVID.