За даними ресурсу Saveschools, на Харківщині зруйновані 52 заклади освіти, ще 572 — пошкоджені. Десята частина шкіл області не працює через окупацію або відсутність учнів, інші заклади навчають дітей дистанційно. Як рік повномасштабного вторгнення позначився на якості навчального процесу — думки батьків та вчителів.
Пошкоджені 55% закладів освіти у Харкові
Кожен додатковий місяць повномасштабної війни — це втрата знань учнями, вважає начальниця облуправління Державної служби якості освіти Світлана Вольянська. Однак оцінити рівень знань неможливо, поки тривають бойові дії, говорить посадовиця.
"Проблеми на сьогодні стосуються більш технічного оснащення дистанційного навчання. Тому що складно організувати навчання, де є троє, четверо або більше дітей. Не вистачає гаджетів. Є відключення світла. Є низька якість інтернету. І це теж впливає на якість навчання", — зазначає Вольянська.
Нині у Харкові перебуває 37 тисяч школярів — це 32,1% від загальної кількості, повідомляють у міськраді з посиланням на Департамент освіти.
Також у місті внаслідок російських наземних та повітряних обстрілів пошкоджено 55% закладів освіти — 241 будівля.
Дистанційне навчання
Восьмикласник Василь Швець навчається у 55-й харківській школі. Коли відключали електрику, на онлайн-уроки виходив з телефону.
"Це дуже незручно, тому що може в будь-який момент телефон сісти або інтернету немає. Або очі болять. Це дуже складно", — ділиться своїм досвідом Василь.
Торік навесні він переховувався у шафі під час повітряних тривог. Розповідає, за цей рік довелося надолужувати алгебру та геометрію.
"Бо є такі теми, які я не розумію просто. І мені доводиться декілька годин сидіти й розбирати це", — говорить Василь.
Мати школяра Ольга Корнілова каже, що рік навчання під час повномасштабної війни позначився на знаннях її сина.
"Втрачена частина якась є. Конкретно саме знання. Не все запам’ятовують. І діти десь пропустили, пролетіли якусь тему. І якби нам довелося складати якісь екзамени в цьому році, це була б катастрофа", — впевнена Ольга.
Заняття у підземці
Торік у квітні деякі діти навчалися у харківській підземці, поки місто обстрілювала російська артилерія.
Наталя Зубарєва викладає англійську мову у старшокласників харківської школи № 11. Заняття веде зі свого кабінету. Її учні нині живуть в інших областях України та за кордоном. За її словами, вчителі намагаються підлаштуватися під обставини та особливості кожного школяра.
"Навіть є такі, що переносять, проводять заняття пізніше, коли з’являється світло. З дітьми домовляємося, що додатково зробимо щось в інший час. Я вважаю, що цей рік у нас взагалі-то не втрачений", — вважає Зубарєва.
Контроль за навчанням
Щоб мати змогу навчатися, школярі у селі Гонтарівці на північному сході Харківщини збудували курінь. У цьому місці найкраще ловить інтернет, і можна потрапити на онлайн-урок. Діти не вчилися весь той час, поки Гонтарівка була окупованою — з початку повномасштабного вторгнення і до вересневого контрнаступу українських сил.
За словами начальниці облуправління Державної служби якості освіти Світлани Вольянської, нині на Харківщині працюють понад 90% шкіл, усі дистанційно. Заняття не проводять у школах на тимчасово окупованих територіях й там, де не залишилося учнів.
Цього року протягом лютого фахівці служби почали відвідувати онлайн-уроки у школах Харківського району. Свої рекомендації щодо навчального процесу нададуть вже у березні. Такий контроль проведуть у всіх школах області до кінця навчального року, стверджує Вольянська.
Читайте також
Скільки грошей треба на відбудову вишів Харкова, які пошкодила РФ: дані ОВА
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube