Воєнна допомога та партнерство: про що міністерка МЗС Німеччини говорила у Харкові

Воєнна допомога та партнерство: про що міністерка МЗС Німеччини говорила у Харкові

Воєнна допомога та партнерство: про що міністерка МЗС Німеччини говорила у Харкові
. Анналена Бербок і Дмитро Кулеба у Харкові. 10 січня 2023 року. Фото: Маргарита Дежкіна/Суспільне Харків

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок 10 січня відвідала Харків. Посадовиці показали розбиту РФ Північну Салтівку.

Під час брифінгу Бербок зазначила, що приїхала до Харкова, "щоб побачити на власні очі наскільки важлива допомога".

"Харків — це друге за величиною місто України, й сюди влучали ракети на початку війни. Це регіон, який показує, що важлива не лише оборона, але й звільнення мирного населення від жахіття російської окупації. І за останні 10 місяців ми разом зі своїми партнерами докладали зусиль, і були постачання зброї для ППО, потім IRIS-T, Gepard, зараз останнє рішення — Marder. Я можу сказати, що ми будемо продовжувати це партнерство й постачання. Я сьогодні саме тут, щоб побачити на власні очі, наскільки важлива ця наша допомога", — сказала Бербок.

Щодо відновлення, ми за останні місяці вже прийняли дуже важливі рішення. Йдеться саме про те, що ми не будемо чекати закінчення війни, щоб почати відновлення
Анналена Бербокпід час візиту у Харків 10 січня

"Ми тут, саме в Харкові хочемо допомогти й шляхом партнерства між містами Харков та Нюрберг. Триває підтримка дитячої лікарні, інших медичних закладів. Крім того, ми допомагаємо з розмінуванням. Я казала про 20 мільйонів, це стосується і Харкова. Ми допомагаємо й військовим, які у Харківському регіоні воюють", — сказала Анналена Бербок.

Воєнна допомога та партнерство: що міністерка МЗС Німеччини сказала у Харкові
Анналена Бербок і Дмитро Кулеба у Харкові. 10 січня 2023 року. Фото: dw.com

Анналену Бербок під час візиту супроводжував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Насправді ми не просимо ці танки, бо у нас є така примха покататися. Ці танки потрібні для того, щоб звільнити українські міста та села, які досі перебувають під російською окупацією, і врятувати їх від тих руйнувань, які Анналена сьогодні побачила на Салтівці, яку розстрілювали з артилерії, з танків, з систем РСЗВ. Для того, щоб врятувати нашу енергетичну інфраструктуру, для того, щоб врятувати українців від злочинів — ось навіщо нам німецькі танки", — сказав Дмитро Кулеба.

Я не маю сумнівів, що Україна отримає німецькі танки Leopard. Ба більше, я думаю, що і німецький уряд десь глибоко в душі розуміє, що це рішення буде ухвалене і танки будуть передані Україні
Дмитро Кулеба10 січня, брифінг за підсумками візиту Анналени Бербок

"У відсутності цього рішення вже зараз мене засмучує лише тим, що чим довше це рішення буде ухвалюватися, тим більше людей загине через відсутність на озброєнні нашої армії необхідних танків. Залишилося останнє велике рішення — рішення про німецькі танки", — каже Кулеба.

Війна може закінчитися тільки тоді, коли російські війська покинуть Україну, коли не буде нападів, атак ракетами. Ми будемо з вами скільки це буде потрібно, щоб діти у Харкові, Маріуполі, у Києві могли знову жити мирним життям
Анналена Бербок10 січня, брифінг за підсумками візиту до Харкова

Що відомо

  • Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Харків разом з українським міністром закордонних справ Кулебою. Вона запевнила, що Німеччина підтримуватиме євроінтеграційні наміри України, а також анонсувала подальшу допомогу, зокрема поставки зброї.
На початок