Найкраще за всіх забезпечена — директор департаменту про харківську інфекційну лікарню

Найкраще за всіх забезпечена — директор департаменту про харківську інфекційну лікарню

Найкраще за всіх забезпечена — директор департаменту про харківську інфекційну лікарню
.

Харківська обласна інфекційна лікарня забезпечена і медперсоналом, і медикаментами, стверджує директор обласного Департаменту охорони здоров'я Вадим Іванніков, посилаючись на дані самого медзакладу. У лікарні триває перевірка.

Про це Іванніков сказав на брифінгу 14 травня, яке Суспільне транслювало наживо.

На ранок 14 травня до лікарні госпіталізували 201 пацієнта із підтвердженим діагнозом або з підозрою на СOVID-19, розповів Іванніков. Запас ліжок, за його словами, у медзакладі є.

"Вони дісталися зараз рівня повної завантаженості. Реанімація у них розрахована на 12 місць. Окрім того, ми можемо розгорнути реанімаційні заходи до 30. Для цього там все є, в тому числі вчора закінчили останнє прокладання додатково кисню, але це ніяк не впливало на надавання допомоги, у них сконцентровано понад 16 апаратів, які подають кисень, окрім того — балонний кисень. У них ця тема була закрита", — сказав Іванніков.

Щодо кількості медперсоналу Іванніков запевняє, що за наданими директором документами заклад забезпечений найкраще в області:

"Хочу сказати, що це найкраща лікарня, яка найкраще забезпечена й у плані персоналу — лікарів у них 104%, середнього медперсоналу — 93,6%. Говорити про те, що там не вистачає працівників, я б не сказав. Вона з найкращих із наявності медпрацівників. З анестезіологів, із 6 ставок, які є — всі зайняті. Вони реально є, це люди, які ще суміщають інші лікарні. На сьогодні ми можемо надати те, як нам надав директор".

Пізніше Іванніков додав, що експертна комісія має перевірити, чи відповідає штатний розпис фактичній кількості працівників:

"Зараз ми перевіряємо наявність лікарів, які є у них. Не паперовий варіант, який нам подали, а ті, які є у наявності. У випадку, якщо треба буде додавати медперсонал, будемо залучати із тих медзакладів, які на сьогодні закриті й не виконують свою функцію. Це дитяча лікарня закрита, госпіталь інвалідів війни, не виконує функцію, там 2 анестезіологи, у радіаційному захисті є 4 анестезіологи. Апаратури достатньо і персонал ми зараз мобілізуємо".

Директор Департаменту розповів, як відбувається процес заповнення обласної інфекційної лікарні та взаємодія з іншими опорними закладами.

"Визначено, що пацієнти, які до нас надходять, після того, як обстежуються й отримують негативний ПЛР-тест (два ПЛР-тести — ред.), вони переходять до лікарень, які також є опорними міського підпорядкування — це №13, №17, №25. Ті лікарні, які на себе це приймали. Ви знаєте, що у 13-й тимчасово на добу закрито. На сьогодні за інформацією начальника міського відділу охорони здоров'я Харкова, відкривається 17-та, яка буде приймати хворих, підстраховочна. Крім того, департаментом проведені заходи, сьогодні звільнили окремий корпус. І на території інфекційної лікарні додатково ми можемо розгорнути ще 40 ліжок для задіяння, якщо буде перехльост кількості пацієнтів. В принципі на ту кількість ліжок, яка є, і те, як ми працюємо з опорними, на сьогодні, я б сказав, на сьогодні достатньо".

За словами Іваннікова, двічі на день — зранку та ввечері — йому звітують, скільки пацієнтів перебуває в інфекційній лікарні.

Щодо ситуації із забезпеченістю медикаментами Іванніков каже:

"Ми дізналися ситуацію, і не лише зі ЗМІ, до нас гарячою лінією стали звертатися родичі пацієнтів з приводу того, що там відбувається. На сьогодні інфекційній лікарні виділено 2 млн 412 тис. грн. Закупку препаратів і той перелік препаратів, які треба закупити, визначає директор того підприємства".

"Окрім того, у нас і благодійний момент, який нам дуже допомагає. І благодійність, і державний бюджет. На сьогодні загалом виходить понад 17 млн загалом. Якщо ми звідси відберемо частину, яка надійшла від благодійників, і з засобів індивідуального захисту, хочу сказати, що це, напевно, найкраще за всіх забезпечена. Чому так вийшло — проходить комісія, ми розбираємося. Я обов'язково вам повідомлю, тому що перелік препаратів, який ми вчора отримали — не всі препарати є з тих, які мають бути у державному реєстрі", — сказав він.

Результати експертної перевірки, за словами Іваннікова, мають бути відомі орієнтовно в понеділок.

Що відомо

  • 13 травня медпрацівники Харківської обласної інфекційної лікарні розповіли Суспільному на умовах анонімності, що у Харківській інфекційній лікарні не вистачає персоналу. Консультант реанімаційного відділення обласної інфекційної лікарні Володимир Корсунов сказав, що "вирішення проблеми може бути у двох напрямках: або доукомплектувати цю лікарню достатньою кількістю фахівців, або починати відкривати інші лікарні".
  • Корсунов також розповів, що відсутність достатньої кількості лікарів впливає на надання допомоги: "В реанімації йде почергова зміна: на зміні має бути один лікар-анестезіолог, дві медсестри, і — я точно не скажу, яка кількість молодшого персоналу — це на 6 ліжок. А якщо їх 12 зайнято хворими? І ці хворі надтяжкі, половина з них на допоміжній вентиляції легень... Вони потребують іншого рівня догляду, дуже великої кількості маніпуляцій, дуже в незручних умовах".
  • У шістьох медиків обласної інфекційної лікарні підтвердили СOVID-19.
На початок