"Загинув під Ізюмом": сестра добивається посмертної нагороди для брата

"Загинув під Ізюмом": сестра добивається посмертної нагороди для брата

"Загинув під Ізюмом": сестра добивається посмертної нагороди для брата
. Василь Поліщук. Фото: Оржицька селищна рада/Facebook

27-річний житель Полтавської області Василь Поліщук загинув під Ізюмом 27 серпня. Його сестра Ксенія Поліщук добивається, щоб Василю надали звання Герой України.

Ксенія розмістила петицію на сайті президента України з проханням про нагороду: на 8 грудня петиція набрала 2 тисячі 899 голосів з 25 тисяч.

"З 2015 по 2017 рік Василь був бойовим медиком "Азову". Потім він був дуже сильно поранений, проходив реабілітацію майже рік", — говорить Ксенія.

У 2018 році Василь Поліщук підписав контракт з 30 ОМБр у Житомирській області.

"Під час повномасштабного вторгнення Росії він воював на Донецькому напрямку, десь в районі Бахмуту. А в кінці літа їх відправили у Харківську область", — розповідає Ксенія Поліщук.

василь поліщук загинув під ізюмом
Військовий Василій Поліщук з своєю дочкою. Фото надане співрозмовницею

Ксенія каже, що ротний її брата після загибелі Василя подав наказ на нагородження його почесним званням, проте через 10 днів він теж загинув.

"Обіцяли, що нагорода буде після 14 жовтня, але по цей час нічого немає. За 4 місяці Васі не присвоїли ніякої нагороди, тому ми вирішили опублікувати петицію на сайті президента. Василь воює з самого студентства, проміняв навчання на Майдан, Революцію гідності, службу в "Азові", — каже сестра загиблого військового.

Ксенія Поліщук згадує, що брат хотів служити саме в "Азові": "Він був сильно поранений у 2017 році, йому батько казав, щоб оформив інвалідність. А він постійно казав: "Я не інвалід". На цьому тема була закрита".

"Є страх, що цих хлопців, які воювали, забудуть. Я вважаю, що якщо він матиме почесне звання, то про це в майбутньому знатимуть діти, знатиме сім'я. Це така галочка, щоб більше пам'ятали людину", — говорить Ксенія Поліщук.

У загиблого військового залишилися дружина та двоє дітей.

Читайте також

"Ма, ми обов'язково переможемо". Спогади про загиблого на війні 19-річного нацгвардійця з Вовчанська

На початок