Терехов просить встановити "чіткий графік відключень світла": що кажуть в обленерго

Терехов просить встановити "чіткий графік відключень світла": що кажуть в обленерго

Терехов просить встановити "чіткий графік відключень світла": що кажуть в обленерго
. Харків, влада закликала жителів міста економити електроенергію, 26 жовтня 2022 року. Фото: Суспільне Харків/В'ячеслав Мавричев

Харківський міський голова Ігор Терехов просить скласти та опублікувати чіткий графік відключень електроенергії у Харкові. В обленерго пояснили, чому це неможливо.

Звернення до обленерго та голови Харківської ОВА мер виклав у себе на сторінці 30 листопада.

Позиція мера

"Споживання електроенергії у Харкові зведено до мінімуму. На додаток до цього в місті запроваджено віялові відключення, необхідність яких є абсолютно зрозумілою", — написав Терехов.

"Але! Досі немає чіткого графіка, за яким у будинках харків'ян відключають світло, при цьому самі відключення можуть тривати по 12 годин"

Мер Харкова вважає, що необхідно скласти чіткі графіки відключень по кожному району, та будинку.

"Опублікувати їх на сайті та намагатися жорстко дотримуватись їх. При цьому слід знайти можливість значно скоротити час відключень електрики. Зі свого боку ми, як готові надавати всіляку підтримку та надавати необхідну допомогу у нормалізації електропостачання харків'ян", — додав Терехов.

Що кажуть в обленерго

Пояснити, за якими принципом нині вимикають світло в будинках, Суспільне попросило речника "Харківобленерго". Володимир Скічко відповів, що нині у Харкові та області одночасно тривають почергові та аварійні відключення — через надмірне споживання електрики виникає дефіцит потужності в українській енергомережі.

"Коли відключаємо споживачів, ми не застосовуємо ці графіки до критичної інфраструктури. Відключення йде по тих лініях, напрямках, де немає таких важливих об’єктів. Тому складається враження, що одних вимикають, а інших — ні", — говорить Скічко.

Вдень 30 листопада "Харківобленерго" оприлюднило заяву, в якій йдеться: "Енергетики роблять все від них залежне, щоб відключення тривали якомога менше часу. Але зараз ситуація така, що необхідні багатогодинні обмеження".

В акціонерному товаристві також зазначають, що відключення електроенергії на Харківщині та інших регіонах є наслідком семи хвиль ракетних атак по об'єктах критичної інфраструктури з боку РФ.

"Продовжуються роботи щодо відновлення живлення побутових споживачів. Темпи ремонтів сповільнюють складні погодні умови. Зараз ситуація така, що необхідні багатогодинні обмеження. Просимо вас про розуміння. Витримка і мужність — це те, що сьогодні врятує і енергосистему, і кожного з нас", — йдеться у повідомленні.

"Жоден з енергетиків не зацікавлений у тому, щоб хтось перебував без світла довше, ніж інші. Наша мета — відновити мережу якомога швидше. І якщо для цього потрібно вимкнути електрику на 7 чи 8 годин, ми це робимо"

В "Харківобленерго" кажуть, що в ці дні вони не можуть "точно до години вказати періоди відключень, адже рішення про обмеження приймаються диспетчерами "Укренерго" у режимі реального часу, виходячи із ситуації в мережі".

У компанії зазначають — енергетики так само не знають, скільки ще знадобиться часу на відновлення балансу в енергетичній системі.

"Не витрачайте час на сварки і дзвінки на всі можливі номери, щоб дізнатися, коли буде світло. Точної відповіді ви, на превеликий жаль, не отримаєте. Все залежить від того, як швидко вдасться провести ремонтні роботи та відновити баланс в мережі", — йдеться у повідомленні.

За словами речника обленерго Скічка, відключення триватимуть, допоки "Укренерго" не зніме обмеження на Харківщині.

Що відомо

  • Після російських обстрілів України 23 листопада у районах Харкова та області зникла електроенергія.
  • Ввечері 23 листопада мер міста Ігор Терехов заявив, що через знеструмлення доведеться перезапустити опалення.
  • Після знеструмлення Харкова 23 листопада майже півтори сотні містян застрягли у ліфтах.
  • Вранці 24 листопада у Харкові почало з'являтися світло, згодом запустили електротранспорт. Світла у Первомайській громаді не було протягом 37 годин.

Читайте також

"Пункти незламності", транспорт, виклик швидкої: адреси, маршрути та телефони у Харкові на випадок вимкнення світла

На початок