Серед померлих з СOVID-19 на Харківщині — медсестра

Серед померлих з СOVID-19 на Харківщині — медсестра

Серед померлих з СOVID-19 на Харківщині — медсестра
.

Медпрацівниця із підтвердженою коронавірусною хворобою померла у Харкові.

Цю інформацію Суспільному підтвердила речниця Харківської облдержадміністрації Ксенія Ярікова із посиланням на директора Департаменту охорони здоров'я Вадима Іваннікова.

Йдеться про медсестру Харківського обласного диспансеру радіаційного захисту, жительку Харкова. За даними обладміністрації, медсестра (за уточненими даними, їй було 48 років — ред.) заразилася в побуті — під час хрестин на Великдень. Інформація про смерть жінки зафіксована у статистиці 10 травня.

За інформацією директорки диспансеру Ірини Пирогової, померла старша медсестра реанімаційного відділення.

"Дуже добра працівниця, дуже добрий спеціаліст, давно працювала у закладі. Ймовірно, заразилася у великодні дні. Вона кудись їздила на Великдень в Дергачівський район", — сказала Пирогова.

"Коли її поклали в інфекційну лікарню (за інформацією Пирогової, близько двох тижнів тому), у нас провели епідеміологічне розслідування. Це побутове зараження. Не пов'язане з роботою, у зв'язку із відсутністю пацієнтів у лікарні", — додала директорка диспансеру.

За її словами, п'ятьом медпрацівникам з числа персоналу зробили ПЛР-тест і відправили в самоізоляцію. Результатів тестування очікують.

"Клінічних проявів на сьогодні ні в кого немає", — сказала Пирогова.

Харківський обласний диспансер радіаційного захисту — один з опорних закладів для госпіталізації хворих із COVID-19, однак поки він не починав приймати пацієнтів із коронавірусом.

Що відомо

  • Летальних випадків серед працюючих медиків на Харківщині ще не було. У квітні померла колишня медпрацівниця, яка контактувала із першою померлою в регіоні, жителькою Високопілля.
  • 6 травня кількість хворих на коронавірус медиків на Харківщині перетнула сотню. Тоді ж стало відомо, що серед хворих медиків є працівник диспансеру радіаційного захисту. У Харківському лабцентрі стверджують, що медпрацівники заражаються в тому числі у побуті.
  • Загалом на 10 травня на Харківщині — 572 лабораторно підтверджених випадки, з яких 16 померли, 67 одужали.

Автори: Тетяна Федоркова, Олександра Новосел

На початок