На деокупованих територіях Харківщини піротехніки почали навчання з мінної безпеки. Комунальникам, освітянам, керівникам та жителям громад пояснюють, де може ховатися вибухівка, чому не варто наближатися до незнайомих предметів та сходити з перевірених доріг.
Таке навчання провели й у Дергачівській громаді. Про вибухонебезпечні предмети розповідали фахівці з Полтавського гарнізону рятувальників.
"Капсуль-детонатор №8 трохи менший, ніж сигарета. Якщо він полежав на сонці, стає нестабільним, непередбачуваним. Він може вас залишити без трьох пальців", — розповідає старший сапер Андрій Діденко.
На заняття прийшла вчителька початкових класів Світлана Палієвець. Каже, усе, що записала, пояснюватиме своїм учням.
"Можливо, у більш дитячому викладені або простішою мовою, але звичайно таку інформацію мають знати діти. Тому що у нас такий стан у державі", — говорить Світлана.
Найчастіше на деокупованих територіях і там, де велися бойові дії, місцеві жителі знаходять гранати, касетні елементи від ракет та протитанкові міни, розповідає Андрій Діденко.
"Треба утримуватися від необдуманих походів у ліси, у поля, у незвідані дороги. На жаль, з настанням зими робота піротехнічних підрозділів ускладнюється. І тому ми просимо місцеве населення, де проводилися бойові дії, утримуватися, перетерпіти зимовий період", — говорить сапер.
Діденко каже, протягом листопада заняття з мінної безпеки провели у Куп’янському та Чугуївському районах.
Що відомо
- Протягом доби піротехніки у регіоні знищують до 1000 вибухонебезпечних предметів, повідомляє ХОВА: "За статистикою Міністерства внутрішніх справ, Харківщина наразі визнана найзасміченішою вибухонебезпечними предметами областю".
- У Харківській області працює 26 піротехнічних груп, які розміновують деокуповані території. За вересень сапери знешкодили близько 21 тисячі вибухонебезпечних предметів.
Читати також
Які населені пункти Харківщини найбільш заміновані: розмова з сапером