Вдома і в евакуації: як під час війни працює циркова школа у Харкові

Вдома і в евакуації: як під час війни працює циркова школа у Харкові

Вдома і в евакуації: як під час війни працює циркова школа у Харкові
. Монако, виступ харківських циркових артистів, квітень 2022 року. Фото: Frederic Nebinger

Зі 120 учнів юнацької циркової школи "Старий Цирк" у Харкові залишилася чверть. Після повномасштабного російського вторгнення школа припинила заняття, але у квітні почала працювати знову. 25 учнів тренуються за кордоном і представляють колектив на міжнародних фестивалях.

"Діти братимуть участь у Міжнародному фестивалі циркового мистецтва у Литві. У благодійних [фестивалях] регулярно беруть участь в Будапешті", — розповів Дмитро Лико, керівник юнацької школи циркового мистецтва "Старий Цирк".

Євген Гавриленко тренує дітей у школі циркового мистецтва вже п'ять років. Він навчає учнів робити трюки на полотнах та кільцях. Працювати з дітьми легко, каже Євген, головне — знайти правильний підхід.

"У мене є лайфхак. Якщо одного навчив, потім кажеш — навчи іншого, і вони один одного розуміють. І я думаю: "О, кльово, працюй", — розповідає Дмитро.

Вдома і в евакуації: як під час війни працює циркова школа у Харкові
Циркова школа у Харкові відновила заняття у квітні, листопад 2022 року. Фото: Суспільне Харків

До війни в школі займалися 120 дітей, розповідає Дмитро Лико. Зараз на тренування приходить до 30 учнів. З початком повномасштабного вторгнення школа перервала роботу, але у квітні тренування відновили. Коли під час заняття лунає повітряна тривога, викладачі разом з дітьми йдуть до бомбосховища, говорить Дмитро.

"Ми довго вагалися. Допоки одного разу не зателефонувала мама однієї з дівчинок. Я кажу: "Ви розумієте, досить тривожно". На що вона мені відповіла: "Дмитре Володимировичу, а ви думаєте, на Холодній Горі у висотці на 6 поверсі безпечно?" — говорить Лико.

Аліса Дудник займається у школі циркового мистецтва 8 років. Говорить, без цирку та виступів не уявляє свого життя. Коли в школі скасували тренування, продовжила займатись вдома: "Виходила на турніки, у мене є ремені. Вішала на турніки ремені та займалась на них. Шпагати".

У школі чекають, що усі діти повернуться до тренувальної зали у Харкові. Припиняти роботу не планують.

Авторка: Олена Клименко

Читайте також

Про воїнів та Україну: Юні циркові артисти з Харкова презентували шоу принцесі Монако

На початок