Нацгвардійці на півночі Харківщини працюють за 3 км від позицій російських військових. Їхня ціль — опорний пункт росіян з піхотою та броньованими машинами.
Нацгвардійці посилають дрон на розвідку у бік противника, каже пілот аеророзвідки Олександр.
"Ми корегуємо вогонь міномета. Спостерігаємо за точкою, по якій працюємо. Перед цим робимо розвідку. Тоді обираємо, де головні цілі, а де другорядні. Коли хмари досить низько, тяжкувато працювати. Але вчимось кожен раз", — говорить Олександр.
Дрон літає на швидкості до 70 км/год, до 9 км в одну сторону, розповідає військовий.
"Усе залежить від зв'язку з дроном. Вони [російські військові] глушать зв'язок. Також заважають погодні умови — якщо туман, низька хмарність, то сигнал падає", — каже пілот.
Олександр — з Вовчанської громади.
"Встигли побувати в окупації. У мене четверо діток... Один зі мною служить, теж пілот в іншому підрозділі. Чого я тут? Треба ж це комусь робити", — говорить пілот аеророзвідки.
Мінометник Сергій розповідає, найважче — знаходити позиції росіян.
"Ми спілкуємося з нашою аеромобільною бригадою, які нам доповідають. Влучність у нас хороша. Важче знайти ціль, вона замаскована", — розповідає мінометник Сергій.
Дивіться також: Яка техніка дісталась нацгвардійцям від росіян внаслідок контрнаступу на Харківщині
Сергій на фронт пішов добровольцем у лютому. До повномасштабного вторгнення РФ був менеджером з продажу у Харкові.
"Війна — це як бійка. Важливий початок. Треба було зупиняти [російських військових]. Зараз характер війни змінився. Якщо раніше на десять їхніх пострілів був один наш, зараз, мабуть, ми можемо відповідати майже в однаковій кількості", — розповідає Сергій.
Координати розташування російських військових і їхньої бойової машини піхоти розвідники передають мінометникам — ті відпрацьовують по цілі.
Снаряди обв’язують порохом, щоб летіли якнайдалі. Перед тим, як вистрілити осколковими мінами, запускають димові, каже мінометник Євген.
"Треба ж побачити спочатку, куди попали, а потім уже, після того, як побачили, можна кидати нормальну міну", — розповідає Євген.
Навідником служить 22-річний Борис із Кіровоградщини. До Нацгвардії чоловік потрапив у 2020 році.
"Ми працюємо з коптером. Міна прилетіла, коптер через 30 секунд дає нам результат, що робити — ближче, далі, правіше, лівіше стріляти. Головне — не панікувати, бути розслабленим, щоб усе максимально точно і швидко виходило", — говорить навідник міномета.
"Зараз у них [російських військових] ротація відбувається. Вони прибувають із новими силами й можуть пробувати вести наступ. Нові люди, ще нічого не знають. Тому нам у цей момент дуже важливо відбивати їхні наступи", — розповідає Борис.
Читайте також
Харківські артилеристи запускають снаряди з інструкцією, як російським окупантам здатися в полон
"Це війна артилерії". Як працюють артилеристи на Харківщині — фоторепортаж