"ДроваЄ": чи має попит державний інтернет-магазин дров на Харківщині

"ДроваЄ": чи має попит державний інтернет-магазин дров на Харківщині

"ДроваЄ": чи має попит державний інтернет-магазин дров на Харківщині
. Фото: Суспільне/Тарас Ібрагімов

Близько 100 заявок на покупку дров 19 жовтня лишили жителі Харківської області через державний інтернет-магазин "ДроваЄ".

Про це Українському Радіо Харків розказав заступник начальника відділу лісового господарства обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Шаповалов.

"19 жовтня люди лишили близько 100 заявок. Люди, може, трошки не розуміють якихось нюансів щодо доставки, тому деякі відмовляються від замовлення. Поки звикнуть люди, багато буде випадків. Зі всіма, хто лишив заявки, зв'язались наші оператори. У кожному лісгоспі зранку приходять і бачать кількість заявок, і починають з ними працювати", — розказав Шаповалов.

За його словами, інтернет-магазин "ДроваЄ" зменшує бюрократичні перепони: "Людина може не виходячи з дому зайти, подивитися, з нею зв’яжуться, узгодять всі моменти".

В середньому куб деревини, яка є в лісі, коштує близько 1100 гривень

"Ціна дров на сайті вказана, і коли ви вводите кількість, вираховується вартість продукції. Ціна може різнитись в залежності від того, чи це тверда порода, чи м’яка, чи хвойна. В середньому куб деревини, яка є в лісі, коштує близько 1100 гривень: це переважно тверді породи. Дрова будуть лежати в лісі, складені метрівки, треба приїхати, повантажити їх і перевезти", — каже Олексій Шаповалов.

Що порадите щодо вибору групи дров людині, яка не розуміється на цьому?

Кожна група дров ділиться на три групи по теплотворності: перша — це твердолистяна порода (дуб, клен, ясен та інші), друга, менш теплотворна — хвойні породи й вільха. М'яколистяні, такі як липа, тополя, осика, є м’якими й мають низький ККД теплотворності.

Зазвичай люди купують дрова першої групи, їх треба використовувати трохи менше, і від них ККД більший. Якщо немає можливості знайти твердолистяні, беруть і хвойні, і які, будь-які. Вони дешевші. Це якщо в людини не має більше коштів, або регіон не дозволяє — росте одна сосна, наприклад.

Читайте також

"ДроваЄ". Як на Харківщині купити дрова з лісгоспу онлайн

"Лісгосп не працює, все заміновано". У двох деокупованих районах Харківської області можливий дефіцит дров

Заготівля дров та безпека: як до холодів готуються у громадах Харківщини

На початок