УПЦ усунула Ізюмського митрополита Єлисея, який приймав окупантів і втік до РФ

УПЦ усунула Ізюмського митрополита Єлисея, який приймав окупантів і втік до РФ

УПЦ усунула Ізюмського митрополита Єлисея, який приймав окупантів і втік до РФ
. Підозрюваний у держзраді Віталій Ганчев, самоназваний керівник окупаційної влади на Харківщині, та митрополит Ізюмський та Куп'янський Єлисей, літо 2022 р. Скріншот: df.news

Митрополита Єлисея Української православної церкви (Московського патріархату), який під час окупації Ізюма підтримав російських загарбників, усунули від посади.

Цю інформацію Суспільному 29 вересня підтвердив секретар Харківського єпархіального управління Михайло Кіт. Очолюватиме Ізюмську єпархію митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій.

"Тимчасово виконуючим обов'язки керуючого Ізюмською єпархією призначили митрополита Харківського і Богодухівського до визначення нового єпископа на Ізюмську кафедру. Митрополита Єлисея відсторонили від обов'язків", — повідомив Кіт.

Митрополита Ізюмського та Куп'янського Єлисея бачили на заходах російських окупантів після окупації Ізюма та Куп'янська. Він брав участь у зустрічах окупаційної влади на чолі з головою окупаційної російської адміністрації на Харківщині Віталієм Ганчевим. У червні 2022 року на відео російських пропагандистів, які висвітлювали дії окупаційної влади на Харківщині, Єлисей заявив, що виступає проти рішення УПЦ про незгоду з патріархом Кирилом і незалежність від Москви.

Після деокупації більшої частини території Харківської області у вересні Єлисея помітили на території держави-агресора Російської Федерації. На сайті Валуйської єпархії РПЦ вказано, що митрополит Ізюмський та Куп'янський був серед "почесних гостей" на відкритті виставки "Ангел Святого Бєлогір'я" у Бєлгороді. З Бєлгородської області російські війська обстрілюють Харків та Харківську область.

Читайте також

Церква на війні: як працюють священнослужителі Харківщини

На початок