Волонтери з селища Солоницівка Дергачівського району безкоштовно допомагають комунальникам у боротьбі з коронавірусом. Протягом двох тижнів дезінфікують селище.
"Ось баки. Тут куб і тут куб. Все це наповнюємо, розводимо та їдемо. Для того, щоб вони працювали, стоїть генератор, він вмикається окремо".
Волонтер Дмитро Гринвальд працює дитячим масажистом. Під час карантину разом із друзями переобладнав для дезінфекції "Газель".
Розчин розпилюють 7 форсунок, якими обладнали нижню частину кузова.
"Один і той самий розчин. Він і для медичних цілей, і для обробки під'їздів, концентрація трохи менша — для обробки доріг. Проблема ще в тому, що ми можемо заїхати не в усі двори — стоять припарковані машини, і навіть ми не вміщуємося", — каже Гринвальд.
За його словами, загалом мають обробити 24 кілометри доріг та території навколо будинків — від Подворок до Зарічанки.
Волонтери разом з комунальниками дезінфікують і будинки. У селищі Солоницівка — 58 багатоповерхівок. На час карантину під'їзди обробляють спецрозчином — дезактином.
Обходять кожен поверх. Наприкінці дезінфікують вхідні двері та лавочки поряд. У під’їзді працюють близько 15 хвилин, каже працівник "Жилкомсервісу" Сергій Семпирович.
"На один під'їзд – це десь 17 літрів води з розчином, ось я його майже використав. За вчора 8 будинків обслужили", — розповідає Семпирович.
Мешканець Леонід Ковтунов каже: його під'їзд обробляють вдруге за місяць.
"Вірус — паразит внутрішніх органів. Він тільки всередині людини може розмножуватися, всередині клітини. На поверхні він гине. Тому сенс цієї дезінфекції відсутній", — вважає Ковтунов.
"Мабуть, просто спокійніше. Немає такого прям в’їдливого запаху. Напевно, краще нехай оброблять. Це ж, в принципі, не у квартирі. Ми пробігли під'їздом і все", — каже мешканка сусіднього будинку Юлія Капшук.
На спецзасоби для дезінфекції та захисний одяг з бюджетних коштів Солоницівської селищної ради витратили 190 тисяч гривень. Їх виділили на позачерговій сесії, в рамках боротьби з коронавірусом, розповів селищний голова Василь Шабатько.
"Через те, що працівників ЖЕКу, на жаль, не вистачає, а вже є засоби, обладнання костюми, тому до цієї справи долучилися представники громадськості. Немає у нас спеціально такої техніки, яка могла б розприскувати, в комунальному підприємстві. Тому ми домовилися, що вони надають автомобіль, а ми його пальним забезпечимо. Забезпечимо розчином", — говорить Шабатько.
За словами Шабатька, такі заходи планують проводити щотижня до кінця карантину.
Авторка: Маргарита Дежкіна