Суд оголосив вирок вчителю інформатики з Донецька, який воював проти ЗСУ на Харківщині

Суд оголосив вирок вчителю інформатики з Донецька, який воював проти ЗСУ на Харківщині

Суд оголосив вирок вчителю інформатики з Донецька, який воював проти ЗСУ на Харківщині
. Авто з символікою окупантів у Кутузівці. Фото Харківської ОВА

Шевченківський районний суд Києва оголосив вирок бойовику так званої ДНР, який брав участь у бойових діях проти Збройних сил України в Харківській області. Чоловіка засудили до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Вирок суду опублікований в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Згідно з матеріалами справи, засуджений — уродженець Донецька, працював вчителем інформатики у школі №88 в тимчасово окупованому місті.

Встановлено, що 24 лютого, в день повномасштабного вторгнення Росії в Україну, він прибув у пункт збору мобілізованих так званої ДНР та в званні "рядовий" був зарахований до окремого протитанкового взводу 3-го батальйону 115-го полку "народної міліції "ДНР", який фактично підпорядковується РФ.

До 27 квітня чоловік брав участь у бойових діях проти української армії, чергував на пропускних пунктах загарбників, укріплював тимчасово окуповані населені пункти для опору ЗСУ. Бойовика взяли у полон в Кутузівці Харківської області.

Під час суду обвинувачений розповів, що 22 лютого про необхідність прибуття у пункт збору мобілізованих йому повідомив директор школи. 23 лютого він зателефонував вдруге та погрожував, що, якщо чоловік не з’явиться самостійно, його примусово заберуть військові. Чоловік сказав, що неодноразово звертався до "командування" з проханням повернути його у Донецьк, у відповідь отримував погрози.

Бойовика засудили до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Термін відбування покарання рахуватимуть з 27 квітня.

Читайте також

"Видали зброю без патронів". Мобілізований з Донецька, розказав, як стояв блокпосту під Харковом

"Чекайте на приліт": у Харкові оголосили вирок шпигуну, який здав позиції ЗСУ

СБУ підозрює у держзраді посадовця з університету Ярослава Мудрого у Харкові

На початок