Через зруйновані мости жителі громади на Харківщині дістаються додому човном

Через зруйновані мости жителі громади на Харківщині дістаються додому човном

Через зруйновані мости жителі громади на Харківщині дістаються додому човном
. На Харківщині люди переправляються через річку через зруйновані мости, літо 2022. Фото: Суспільне Харків

В одному з районів Харківщини організували переправу через річку після руйнації мостів. Річка розділяє громаду навпіл, об'їзд займає до сотні кілометрів.

Мости у цьому районі зруйнували на початку повномасштабного вторгнення. Дістатися з одного берега на інший можна лише вплав. Медсестра Олена Пилипенко спочатку їде на велосипеді, потім пересідає на човен.

"Добираємося на роботу два рази шість днів на тиждень", — говорить Олена.

Людмила тричі на тиждень навідує свекруху: "Їй треба продукти, хліб. Я вчора була, хлопці знають, сьогодні, а тепер не знаю, коли буду. Дякую й на тому, що воно хоч те є, дякувати хлопцям. Скажу: ніколи ні в чому не відмовили. Це точно".

Жителі громади на Харківщині дістаються додому човном через зруйновані мости
Місцеві хлопці допомагають людям переправлятися через річку. Фото: Суспільне Харків

Відстань в об’їзд сягає 100 кілометрів. На день переправою користуються близько сотні людей, каже координатор Артем Аверін.

"Був випадок, який запам’ятався всім: ми мерця перевозили на човні"

"Везуть продукти і так далі. Все, що потрібно, щоб люди могли існувати на тій стороні. Там близько 10-15 населених пунктів, села, деякі міста. Був випадок, який запам’ятався всім: ми мерця перевозили на човні", — розповідає Аверін.

Організувати переправу попросили місцеві посадовці. Возити зголосилися місцеві чоловіки. Човни дали жителі місцевих сіл. Один з них треба повернути на початку серпня: "Цей, найпотрібніший човен, він наймісткіший. І його буде дуже не вистачати".

Переправа працює щодня зранку до вечора: "Маємо можливість — допомагаємо. Маємо час — допомагаємо. А так взагалі більше ніяких мотивацій немає".

На переправі сподіваються, що мости відновлять до зими, але за потреби готові переправляти людей і під час холодів.

Читайте також

"Мамо, я знав, що ти мене врятуєш": історія евакуації з Ізюма на човні

На початок