На знищених Росією об'єктах Харкова вилучають уламки балістичних ракет — прокурор

На знищених Росією об'єктах Харкова вилучають уламки балістичних ракет — прокурор

На знищених Росією об'єктах Харкова вилучають уламки балістичних ракет — прокурор
. Запуск російської ракети, 13 червня 2022 року. Фото: Вадим Беліков

Протягом щонайменше останніх двох тижнів окупанти обстрілюють Харків балістичними ракетами з території Російської Федерації.

Про це Суспільному 16 червня розповів перший заступник керівника Київської окружної прокуратури Харкова Сергій Шевцов.

"Те, що летить щодня останні два тижні, — це "Іскандери". Встановлено, тому що вилучаються на кожному об’єкті предмети, уламки, вони ідентифіковані", — сказав він.

Установка "Іскандер" є мобільною, після наведення ракет на ціль, що розташована на території Харкова, може вразити її за хвилину чи кілька хвилин.

"[Характеризується] швидкістю, наповненістю вибухової речовини, потужністю — це велика ракета, тому руйнування відповідні після неї. Вона на такій летить відстані, що дуже важко протиповітряній обороні її зафіксувати і, відповідно, збити", — пояснює Шевцов.

Обстріли Харкова ведуться щодня, "як по графіку", зазначає прокурор. Стріляють з території Росії.

"Приблизно розуміємо [місце, звідки обстрілюють], але знищити немає озброєння, яке туди може дістати і влучити, і ми по Росії не стріляємо. Це територія Російської Федерації", — сказав Шевцов.

"Іскандер" — російська зброя, якої в Україні немає, зазначив прокурор.

"Ми зараз цим і займаємося, щоб усьому світу пояснити і довести, що ми самі себе не обстрілюємо, що це по нас стріляють російські війська. Є порядок, є процедура, ми як орган нагляду забезпечуємо дотримання цього порядку", — сказав Шевцов.

Що відомо

  • Російські окупанти протягом останніх тижнів посилили обстріли Харкова. За словами голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, російська армія тероризує жителів Харкова та області, щоб населення не мало змоги повернутися додому. Окупанти також знищують інфраструктуру міста та найближчих населених пунктів. За останні тижні РФ била ракетами підприємствам, супермаркету, школі, складам.
На початок