Продають городину, обмінюються продуктами: як виживає тимчасово окупована Борова

Продають городину, обмінюються продуктами: як виживає тимчасово окупована Борова

Продають городину, обмінюються продуктами: як виживає тимчасово окупована Борова
. Фото: Борівська селищна рада

Жителі Борівської громади виживають завдяки власним запасам. Окупанти змушують людей співпрацювати та збирають персональні дані.

Про це 15 червня повідомила Борівська селищна рада.

"Працівникам комунальних підприємств днями таки виплатили "зарплати", але в дуже обмеженому розмірі: люди отримали готівкою по 300-500 грн на руки. Щоб якось вижити, люди на Борівщині займаються домашнім господарством, продають городину, обмінюються власною продукцією або намагаються виїхати на території, підконтрольні українській владі", — йдеться у повідомленні.

"Окупанти подекуди за допомогою психологічного тиску, а подекуди фізичним примусом змушують людей працювати під їхнім керівництвом, щоб створити ілюзію "нормального" життя у громаді. Продовжують збирати персональні дані місцевих жителів та формувати списки тих, хто залишився в окупації", — зазначають в селищній раді.

Окупанти посилаються на те, що збирають дані "для виплат пенсій та зарплат".

"Але досвід раніше окупованих територій показує, що їх використовують для проведення можливих псевдореферендумів щодо відокремлення від України і фальсифікації їх результатів", — інформує селищна рада.

Також селищній раді відомо, що окупанти дискредитують Збройні сили України, обстрілюючи власні території. Такі випадки, за даними ради, були у Бугаївці та Підвисокому.

Читайте також

"Українська армія обов'язково прийде": Зеленський — про окуповані території Харківщини

На початок