Після вторгнення РФ Терехов підтримав перейменування проспекту Жукова в Харкові

Після вторгнення РФ Терехов підтримав перейменування проспекту Жукова в Харкові

Після вторгнення РФ Терехов підтримав перейменування проспекту Жукова в Харкові
. Проспект Жукова, Харків. Фото: Суспільне Харків

Мер Харкова Ігор Терехов підтримав перейменування проспекту Жукова. До повномасштабного вторгнення РФ міський голова виступав проти перейменування та обіцяв відстоювати назву в судах.

Про те, що проспект Жукова буде перейменований, Терехов сказав у інтерв’ю "Дзеркалу тижня".

"Щодо проспекту Жукова та іншого, що використовується РФ у пропагандистських цілях, — все буде перейменоване", — сказав він.

За словами Терехова, в місті замінять усі топоніми, що пов'язані з РФ або можуть бути її символами.

"Ми перейменували Московський проспект, Московський район, бо це було дуже одіозно. Білгородську трасу, бо звідти наступали окупанти, а також Білгородський спуск", — сказав мер.

Керівниця відділу Українського інституту нацпам'яті Марія Тахтаулова повідомила, що в Харкові налічується майже 260 вулиць, що названі на честь російських міст, річок, озер, гір та інших географічних об’єктів і адміністративних одиниць РФ.

"Це вдвічі більше, ніж назв, пов’язаних із географією України та Харківської області зокрема. На мапі нашого міста досі залишаються Кемерово, Магнітогорськ, Нарофомінськ. Та й Москву увічнено не лише в назвах уже перейменованих району та проспекту. А от Львівської та Миколаївської вулиць у Харкові немає", — повідомила Тахтаулова.

За її даними, Харківська топонімічна група опрацювала реєстр урбанонімів і починає публікувати списки назв, пов’язаних з країною-агресором.

"Там де, це можливо, ми вважаємо за доцільне повертати історичні назви. Але в більшості випадків доведеться обирати нові", — сказала Тахтаулова.

Усі охочі можуть надсилати свої пропозиції щодо перейменувань за допомогою гугл-форми.

Що відомо

  • У Харкові роками активісти судяться з міськрадою щодо перейменування проспекту Маршала Жукова на Петра Григоренка. У жовтні 2021 Терехов обіцяв і далі судитися через проспект.
  • Депутати Харківської міської ради на сесії 11 травня перейменували чотири топоніми, які були пов’язані з Російською Федерацією.

На початок