Харківський метрополітен готують до запуску. Людей, які ховалися у підземці, просять покинути станції. Не усі готові повертатися додому: хтось — психологічно, адже не почувається у безпеці, у когось зруйновані або пошкоджені квартири, без світла і води.
Ілона з двома дітьми ховалася від вибухів на станції "Холодна Гора" з першого дня війни.
"Нам сказали покинути територію метрополітену сьогодні до 12:00. У квартирі вибиті вікна, немає світла, на даний момент підемо у підвал облаштовуватися. Я вважаю, що метро — це бомбосховище, і війна ще не закінчилася", — говорить жінка.
З початку березня в метро жила Наталія Максименко. Її будинок цілий, та повертатися морально не готова.
"Може, так стало трішки тихіше, спокійніше, але почуття безпеки вдома немає взагалі. Я не знаю, скільки мені треба днів, щоб я морально і психологічно змогла перебувати вдома", — говорить Наталія Максименко.
На прибирання станції потрібно менш як тиждень, каже працівниця метрополітену Валентина. Комунальники та волонтери наводять лад на станціях метро.
"По-перше, вагони потрібно всі привести до ладу, щоб їх відправити на огляд, щоб вони були порожні й чисті, а все інше потім на станції поприбираємо", — розповіла працівниця метрополітену Валентина.
Що відомо
- Метрополітен у Харкові почав роботу в режимі укриття у день вторгнення, 24 лютого.