16 травня голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов анонсував участь регіону у програмі будівництва тимчасового житла.
Про це Синєгубов сказав в телеефірі.
"Є задача розмістити тих, хто повертається та залишився без житла, і тих, хто на сьогодні живуть у метро. Нам треба надати людям інше тимчасове житло. Зараз ми розглядаємо питання гуртожитків вишів. Розглядаємо й інші місця, соцустанови, будемо залучати усі можливості. Будемо брати участь у програмі президента з будівництва тимчасового житла, поки ми не зможемо чи не почнемо відновлювати наших житлових мікрорайонів, зокрема на Салтівці та Північній Салтівці, що постраждали найбільше", — сказав Синєгубов, зазначивши, що в метро на 16 травня живуть 4,2 тис. людей.
Пізніше пресслужба Харківської міської ради опублікувала заяву мера Харкова Ігоря Терехова щодо будівництва у місті тимчасового житла, яку він озвучив під час зустрічі із заступником Міністра соціальної політики Віталієм Музиченком.
Терехов виступає проти будівництва тимчасового житла, та як приклад навів ситуацію з модульним містечком для переселенців з тимчасово окупованих територій Донеччини та Луганщини, які живуть в ньому 8 років попри те, що термін придатності тимчасового житла вичерпано.
"Немає нічого більш постійного, ніж тимчасове. Тому я категорично проти тимчасового житла. І не потрібно ставити на Західній Україні модульні містечка, витративши 30% коштів, а то й більше, від того, що потребує постійне житло. У нас є проєкти, ресурси, можливість та будівельні кадри. Тож давайте вже починати будувати. Нема чого зволікати. Усі хочуть додому, особливо харків'яни", — сказав Ігор Терехов.
Читайте також
Харків'яни залишають метро: підземку готують до відновлення після роботи в режимі укриття