"Без принципів та без моралі": що про окупантів говорять у звільнених Циркунах на Харківщині

"Без принципів та без моралі": що про окупантів говорять у звільнених Циркунах на Харківщині

"Без принципів та без моралі": що про окупантів говорять у звільнених Циркунах на Харківщині
. Циркуни, Харківська область, 8 травня 2022 року. Фото: t.me/synegubov

У раніше окупованому селі Циркуни російські військові грабували домівки місцевих жителів. Окупанти забирали побутові речі та техніку.

Про це 11 травня у коментарі "УП" розповів голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

"Коли Циркуни були під окупацією, там були чеченці, буряти та представники "ДНР", які поводилися вкрай не по-людськи, абсолютно без принципів, без всякої моралі. Виносили з домівок абсолютно все, починаючи від побутових речей, посуду, приладдя, пральні машини… І навіть люди намагалися пояснити, що якщо у вас немає централізованого водопостачання, машинка працювати не буде. Вони брали це просто як певні трофеї, навіть не розуміючи принципу дії цих пристроїв", — говорить Синєгубов.

Синєгубов розповів про ситуацію на територіях, які й зараз тимчасово окуповані російськими військовими.

"По Вовчанському напрямку у нас є інформація, що на одному з промислових підприємств, усе обладнання якого було вивезено до Російської Федерації, окупанти влаштували тюрму, фактично концтабір, де змушують людей співпрацювати з собою", — сказав голова адміністрації.

"По Ізюмському напрямку була інформація, що ворог там намагався проводити призовну кампанію і примушував ставати до лав Збройних сил РФ. По Балаклійському напрямку ми вже фіксуємо нелюдське ставлення. Місто перебуває повністю під окупацією, не дозволяють нікому виїжджати та заїжджати. Ми не можемо туди довезти гуманітарну допомогу. Окупанти доводять до кризи місто, місцеве населення, змушуючи потім співпрацювати з Російською Федерацією. Роздаючи якусь мізерну гуманітарну допомогу, вони при цьому влаштовують флешмоби, тобто роблять це на камеру для своїх пропагандистських телеканалів, і люди це розуміють. Це їх тактика",— сказав Синєгубов.

Що відомо

  • 7 травня Генштаб повідомив про те, що українські військові повернули контроль над селом Циркуни, яке розташоване під Харковом.

Читайте також

Пропаганда, самогон, хрести у дворах: 25-річний аспірант розповів про російську окупацію Ізюма

Зброя, набої, транспорт: російські окупанти обікрали відділення пошти у Балаклії та Куп’янську

На початок