Харківська правозахисна група фіксує наслідки російських обстрілів

Харківська правозахисна група фіксує наслідки російських обстрілів

Харківська правозахисна група фіксує наслідки російських обстрілів
. Північна Салтівка, 29 квітня 2022 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне

Інформацію про ймовірні злочини Росії на території Харківщини за два місяці повномасштабної війни збирає Харківська правозахисна група. За їх підрахунками, РФ вчинила п’ять видів злочинів проти людяності та 17 воєнних злочинів за Римським статутом Міжнародного кримінального суду.

За оцінками правозахисної групи, внаслідок артобстрілів та бойових дій на Харківщині загинули щонайменше 344 людини, 457 людей поранені.

"Було зафіксовано факти можливого зґвалтування щонайменше 2 цивільних осіб. За досліджуваний період загалом в Харківській області (включно з Харковом) було зафіксовано факти можливого зникнення щонайменше 61 цивільної особи. Серед іншого, ми задокументували ймовірні факти примусової мобілізації населення російськими військовими, масового вивезення цивільного населення до Росії, катування та інші", — йдеться у повідомленні ХПГ.

Харківська правозахисна група фіксує наслідки російських обстрілів
Інформація про події, які задокументувала Харківська правозахисна група за лютий-квітень 2022 року. Скрін: khpg.org

За підрахунками правозахисників, у Харкові та області російські обстріли пошкодили щонайменше 1617 об'єктів цивільної інфраструктури: будинків, освітніх закладів, держустанов тощо.

Правозахисники зібрали факти, які попередньої можна кваліфікувати як міжнародні злочини, скоєні російськими окупантами.

"695 епізодів — це напад на цивільний об’єкт, 257 — знищення або пошкодження майна, 159 — пошкодження чи знищення історичних пам’яток, лікарень, релігійних споруд, закладах освіти, науки, мистецтва, 100 — загибель людини внаслідок обстрілу, 90 — застосування зброї, яка призводить до надмірних пошкоджень або невибіркових страждань людей, чи веде до невибіркових руйнувань, чи заборонена міжнародними угодами, 69 — поранення внаслідок обстрілу та інші", — повідомила правозахисна група.

Що відомо

  • За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова 19 квітня, внаслідок російських обстрілів у місті пошкоджено майже 2000 будинків.
  • На 28 квітня у Харківській області внаслідок військових дій на території регіону, за даними поліції, загинули 606 людей.
На початок