"Я лежала у калюжі крові": свідчення жертв обстрілу району ХТЗ

"Я лежала у калюжі крові": свідчення жертв обстрілу району ХТЗ

"Я лежала у калюжі крові": свідчення жертв обстрілу району ХТЗ
. Ногу Ольги поранило уламком касетного снаряда РФ. Харків, 16 квітня, 2022 року. Фото: Суспільне Харків

Під час ракетного обстрілу російських військ житлового кварталу ХТЗ 15 квітня загинули 10 людей, серед яких 7-місячна дитина та 16-річний підліток. 29 з 35 поранених людей отримують допомогу в одній з міських лікарень. Суспільне поспілкувалося із жертвами обстрілу.

"Я лежала в калюжі крові"

На другу добу після поранення Ольга вже може рухати пальцями. Під час прогулянки 15 квітня її ногу поранило уламком касетного снаряда.

"Вийшли на вулицю подихати повітрям і потрапили під такий обстріл. Ніколи не думала й не гадала, що станеться таке. Сонечко було, чудова погода, діти на самокатах каталися, дехто на кортах грав у теніс, і потім в один момент ми почули гуркіт, пішли вибухи... Коли це трапилося, кров лилася з ноги фонтаном, просто фонтаном, я лежала у калюжі крові", — згадує Ольга.

"Лікар сказав, що в мене верх гомілкової кістки знесений повністю, далі каша в нозі, але роблять усе, навіть пообіцяла з лікарем станцювати", — говорить Ольга.

З пораненням ноги у лікарні — таксист Богдан. 15 квітня після роботи він із дружиною вертався додому, влучило біля під`їзду: "Приїхали додому і біля під'їзду почався обстріл, потрапило по машині, дружина в порядку, а в мене перелом ноги".

"Троє хлопчиків, які грали, одразу на смерть": свідчення жертв ракетного обстрілу РФ у Харкові
Таксист Богдан повертався з дружиною додому, коли почався обстріл. Харків, 16 квітня, 2022 року. Фото: Суспільне Харків

Батько приніс доньку на руках

Крім Ольги, у цій лікарні лишаються ще 28 людей, усі отримали поранення від касетними снарядами, третина у тяжкому стані, каже завідувач відділенням Віктор Піддубченко. Він розповідає, як 8-річну дівчинку батько на руках ніс до медзакладу, у неї — поранення ноги, нині дитина у стабільному стані.

"Був вчора дуже тяжкий день, до нас доставили 30 людей. За одну годину довелося працювати у надзвичайно важких умовах. Мінно-вибухові травми з ушкодженням верхніх та нижніх кінцівок, грудна клітка, голови та черепно-мозкові травми", — описує Піддубченко.

Лікарня працює цілодобово, говорить керівник закладу Вячеслав Вакуленко.

"По чотири бригади хірургів та травматологів, ми тут на роботу приходимо просто: вранці прокинувся — і вже на роботі живемо, ми тут у бомбосховищі й завжди готові надати допомогу будь-якого ступеня тяжкості. Усіх приймаємо, надаємо допомогу, стабілізуємо стан і продовжуємо лікувати", — говорить лікар.

"Троє хлопчиків, які грали, одразу на смерть": свідчення жертв ракетного обстрілу РФ у Харкові
Одна з міських лікарень у Харкові працює цілодобово. Харків, 16 квітня, 2022 року. Фото: Суспільне Харків

За його словами, від початку війни у лікарні прийняли 95 пацієнтів. Нині у медзакладі понад 40 людей.

Рятувальники продовжують розчищати Індустріальний район від боєприпасів після обстрілу з систем реактивної артилерії 16 квітня, повідомили в обласній Держслужбі з надзвичайних ситуацій. Одна з ракет влучила у дитячий садок, пошкоджені житлові багатоповерхівки.

Що відомо

  • 15 квітня російські ракети поцілили у сквер та житловий квартал у районі ХТЗ: загинули 10 людей, поранені 35.
На початок