Евакуації Харкова не проводимо — Синєгубов

Евакуації Харкова не проводимо — Синєгубов

Евакуації Харкова не проводимо — Синєгубов
. Центр Харкова після обстрілу 1 березня 2022 року. Фото: Суспільне Харків/Павло Дорогой

У Харкові не планують проводити масову евакуацію населення. В обласній військовій адміністрації впевнені, що зможуть обороняти місто попри плани окупантів його захопити. Залишається загроза обстрілів житлових районів, тому жителям радять приймати рішення про виїзд з міста самостійно.

Таку інформацію у відповідь на запит Суспільного надала речниця Харківської військової адміністрації Олена Шаповал з посиланням на голову Олега Синєгубова.

"Воєнні дії тривають 41 день. Ми всі розуміємо, що ворог плани щодо Харкова не міняв. Єдине, що змінилось — міцність нашої оборони, вона зросла в рази. Окупанти не можуть ані взяти Харків, ані підійти до нього. Тому евакуаційних заходів у Харкові не проводимо", — повідомив Синєгубов.

При цьому, наголошує голова військової адміністрації, залишається загроза обстрілів будинків.

"Більша частина жителів ще в перші тижні активних бойових дій виїхали за межі міста та області. Якщо є можливість залишатися у безпечному місці, краще там лишатися. На сьогодні є залізничне сполучення, є автомобільне сполучення, тому люди самостійно ухвалюють рішення", — додав Синєгубов.

Що відомо

  • Про те, що російські окупанти прагнуть оточити угруповання Об'єднаних сил та оволодіти Харковом, речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник сказав на брифінгу 4 квітня.
  • Генеральний штаб також повідомив, що залишається висока імовірність авіаційних та ракетних ударів по цивільних об’єктах Харкова.
  • Коментуючи ризики для Харкова, радник керівника Офісу президента Олексій Арестович зазначив, що обстріли триватимуть, проте у РФ недостатньо сил для захоплення Харкова.
  • Харків 24 лютого та Харків 5 квітня — це два різні міста з точки зору обороноздатності, наголосив міський голова Ігор Терехов: "Харків — добре озброєне та добре підготовлене до оборони місто".
На початок