"Провели риску": Кучер, Кернес і Ярославський кажуть, що порозумілися

"Провели риску": Кучер, Кернес і Ярославський кажуть, що порозумілися

"Провели риску": Кучер, Кернес і Ярославський кажуть, що порозумілися
.

Конфлікт між головою Харківської облдержадміністрації Олексієм Кучером та бізнесменом Олександром Ярославським і мером Харкова Геннадієм Кернесом, який тривав з минулого четверга, вичерпано.

Про це Ярославський, Кернес і Кучер cказали журналістам сьогодні за результатом спільної наради за участі народних депутатів, яку Суспільне транслювало наживо.

На брифінгу після засідання голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер відмовився коментувати питання про "поради" щодо використання бюджетних коштів з боку бізнесмена Олександра Ярославського, про що Кучер писав у Facebook, а потім видалив.

"Я одразу вам відповідаю, що коментувати я не буду це. Я лише роз’ясню, чому: ви бачили, що зараз ми всі разом працюємо над тим, щоб запобігти поширенню коронавірусу. Все, що було колись, ми зараз залишили в минулому. Ми провели відповідну риску у своїх взаємовідносинах і далі вже працюємо і рухаємось разом", — сказав Кучер.

На питання, чи були намагання з боку брата Ярославського "заробити на постачанні медобладнання", про що Кучер раніше повідомляв у Facebook, та чи розслідуватимуть цей факт правоохоронні органи, Кучер сказав: "Я вже відповів вам".

"Провели риску": Кучер, Кернес і Ярославський кажуть, що порозумілися

Раніше Кучер назвав Геннадія Кернеса "деструктивним елементом", обіцяв жорстку реакцію, а також анонсував реакцію правоохоронних органів. Щодо того, чи буде ця реакція, сьогодні він сказав: "Я дуже дякую за те, що ви задаєте мені питання, але я вже відповів".

Мер Харкова Геннадій Кернес на зустрічі із бизнесменами у готелі Kharkiv Palace 19 березня розкритикував Олексія Кучера. Згодом у Telegram-каналі міський голова порівнював Кучера із міллю та клопом. Чому він так висловлювався, що думає зараз, Суспільне спитало у нього на брифінгу.

"Олексій Володимирович Кучер повівся на ту хвилину і на той час, коли ми з Ярославським спільно зустрічалися з ректорами, поважними людьми, почесними громадянами міста Харкова та області, з бізнесом, тому я висловив те, що я висловив. Олексій Володимирович Кучер дав сам відповідь, поставив пост на своєму "Фейсбуці", так що ви мене просите, щоб я забирав свої слова, я свої слова забираю тоді назад, коли це потрібно. Я написав на ту мить, на ту мить воно і стоїть", — сказав Кернес.

Ситуацію із постачанням медобладнання і участі у цьому свого брата власник DCH Олександр Ярославський прокоментував так:

"Скажіть мені, будь ласка, якщо я виділив Харківському регіону 2 мільйони доларів, пожертвував, я б краще брату б віддав та й і все. На цьому б усе скінчилося б, якщо я якби "організовую його заробітки в обладміністрації" чи десь звинувачували. Щодо конфлікту, його немає. Я думаю, що нам не треба загострювати на цьому увагу...".

— Ви назвали губернатора посміховиськом...

"Я вам ще раз кажу: ми поставили крапку, перегорнули цю сторінку і рухаємося далі. Немає сенсу на цьому зупинятися. Це учорашній день. У всіх емоції. Якісь там настрої. Це не має впливати на роботу", — відповів Ярославський.

Коментуючи питання внесків інших бізнесменів, власник DCH зазначив, що вони здійснювалися бажаючими напряму.

"Були дані рахунки на закупівлю медобладнання, вони все самі перевіряли, вони все самі закуповували, просто були визначені суми... Мисик сказав: я готовий 240 тисяч доларів виділити. Ось тобі, будь ласка, Мисик, рахунки за ці ШВЛ чи що він купував, він сплатив, і все це прийде. Павло Фукс, скільки ти готовий виділити для рідного Харкова? 560 тисяч доларів... Будь ласка, ось тобі рахунки, сплачуй, перевіряй, нехай твої юристи, економісти перевіряють, чи правильні ціни, тобто ніхто грошей не торкався", — сказав бізнесмен.

Задоволення від сьогоднішньої спільної зустрічі на засіданні висловив позафракційний народний депутат Дмитро Шенцев:

"Мені дуже приємно, що емоції вляглися, відійшли на другий план. Радісно і приємно всіх бачити разом. Дійсно потрібно об'єднувати зусилля, щоб перемогти цього спільного ворога для нас усіх. Дякую усім за мудрість, за те, що стали вище власних амбіцій, давайте разом і працювати".

Як відомо:

  • 19 березня на зустрічі Олександра Ярославського і Геннадія Кернеса з бізнесменами у готелі Kharkiv Palace не було голови Харківської облдержадміністрації Олексія Кучера, ОДА на засіданні представляв заступник голови. Через відсутність очільника адміністрації Ярославський назвав Кучера посміховиськом, якого не заслуговує Харківщина в якості губернатора. З критикою Кучера висловився і Геннадій Кернес.
  • На брифінгу 20 березня, коментуючи цю ситуацію, голова Харківської ОДА сказав, що тільки його відсутність на зустрічі із бізнесменами не могла бути причиною такої реакції, звинуватив Кернеса у публічному вимаганні грошей, назвав "деструктивним елементом" і пообіцяв жорстку реакцію, анонсуючи нову інформацію від правоохороних органів. Конкретики тоді він не навів, але згодом на сторінці у Facebook написав, що Олександр Ярославський радив Кучеру, як витрачати бюджетні кошти. "Тепер він вирішив дати заробити компанії свого брата з постачання медобладнання. Це їхнє право, але я в цьому брати участі не буду", — написав Кучер, після чого наступного дня видалив допис.
На початок