Харківщина очікує 200 експрес-тестів для діагностування коронавірусу

Харківщина очікує 200 експрес-тестів для діагностування коронавірусу

Харківщина очікує 200 експрес-тестів для діагностування коронавірусу
. pixabay.com

Найближчим часом на Харківщину мають поставити 200 тест-систем, які дозволять діагностувати коронавірус.

Про це 20 березня заявив очільник Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер під час брифінгу, який наживо транслювало Суспільне.

"Але кордоном зараз тяжко там проходити. Ми намагаємося зробити, аби це було швидко. Біля 200 тестів повинно прийти найближчих часом", — сказав Кучер.

За словами директора Харківської обласної інфекційної лікарні Павла Нартова, зараз у закладі є 100 діагностичних систем для визначення COVID-19. Результати після проходження такого тесту готові через 3-5 години. Середня вартість швидкого тесту — близько 300 гривень, а результати можна отримати через 10-15 хвилин.

"Але цей тест надалі необхідно підтвердити молекулярно-генетичним методом. Методом ПЛР у лікарні. І ми замовили ще німецький набір для визначення РНК вірусу, який використовують у Європі у провідних лабораторіях", — зазначив Нартов.

На питання, що відомо Кучеру про надходження на Харківщину 200 тисяч експрес-тестів, які обіцяв закупити бізнесмен Олександр Ярославський, а також куди вони будуть поставлені, Кучер сказав: "Я просив би ЗМІ проконтролювати це".

Щодо даних про потребу медзакладів, які обладміністрація передавала бізнесу, Кучер сказав:

"Перелік потреб я надавав, тому що ми контактували. Дійсно, ми б із задоволенням прийняли... Нам не треба грошові кошти фактично в руки. Нам треба як раз те, що було прописано у тих потребах, які ми направили. А Міністерство охорони здоров'я, виходячи з тієї інформації, яка надавалася кожною областю, прописало первинні потреби, які необхідні на сьогоднішній день".

На питання, чи відповідають дійсності розрахунки, продемонстровані на зустрічі за участі Ярославського 19 березня, Кучер сказав:

"Ні, там інший. Там з цінами, наскільки я розумію. Але як можна було скласти ці ціни, хоча вони різняться, різні виробники, це все дуже і дуже умовно".

Що відомо:

  • "Робіть ваші внески": у Харкові до боротьби з коронавірусом закликають бізнесменів

Автор: Юлія Давидова

На початок