Кучер назвав Кернеса "деструктивним елементом" у процесі боротьби з коронавірусом на Харківщині

Кучер назвав Кернеса "деструктивним елементом" у процесі боротьби з коронавірусом на Харківщині

Кучер назвав Кернеса "деструктивним елементом" у процесі боротьби з коронавірусом на Харківщині
.

У Харківській області створено єдиний штаб із запобігання поширенню коронавірусу на Харківщині, усі інші — "фікція".

Про це на брифінгу у Харківській облдержадміністрації заявив голова Харківської ОДА Олексій Кучер.

"На сьогоднішній день в області створено єдиний штаб, який очолюю я, в який входять народні депутати, в який входять мої заступники, відповідні лікарі, голови РДА і який займається координацією по всіх напрямках усією боротьбою з можливим розповсюдженням коронавірусу. Інші штаби, про які повідомляється, зрозуміло, що це є фікцією. Жодному представнику великого бізнесу не було дано права в області перетягувати управлінські функції на себе. Це необхідно чітко зрозуміти", — сказав Кучер.

Антикризовий штаб, очолюваний бізнесменом Олександром Ярославським, про який Харківська ОДА повідомляла 17 березня, є ініціативою Ярославського.

"Зустрівшись 18-го з Ярославським, на цій зустрічі був і Кернес, ми вийшли до преси і я дав фактично імпульс, що дійсно влада підтримує бізнесменів... Я запросив усіх бізнесменів приймати участь у цьому всьому", — сказав Кучер.

На засіданні "Антикризового штабу" під головуванням Ярославського Кучера не було, і Ярославський назвав голову ОДА "посміховиськом".

"Мені соромно за учорашні події, які вчора відбувалася, мені соромно за деяких людей. Відверто соромно... Тому що рівень дискусії є недопустимий", — прокоментував Кучер.

"Певні олігархи, мабуть, не зрозуміли, що їх попрохали прийняти участь у витрачанні власних коштів для того, щоб допомогти державі та допомогти населенню, нашим мешканцям. А не у витрачанні бюджетних коштів", — зазначив голова Харківської ОДА.

Що саме мається на увазі, голова ОДА не уточнив.

"Ось тут я, мабуть, і зупинюсь. Тому що мені надходять прохання, пропозиції чи вказівки, що взагалі не допустимі. Рішення тут прийматиму я. Як витрачаються бюджетні кошти. А олігархи, якщо вони хочуть, вони роблять свої внески так, як вони можуть", — сказав голова обладміністрації.

Він звернувся до журналістів з проханням проаналізувати, "скільки різних цифр називається".

"Чому, шановні журналісти, у вас не виникло жодного питання, а куди я дав ці грошові кошти? Чи куди та особа, яка повідомляє величезні кошти, вона дає, куди вона їх дає, хто їх отримає? Хто кому що дає? Скажіть, будь ласка, для чого влаштовувати шоу, збираючи всіх, повідомляючи усю пресу, і демонстративно демонструвати задаючи питання, а ти скільки дасиш... Це ми що, в 90-х роках? Ми не можемо в такі серйозні, проблемні для держави часи влаштовувати шоу", — сказав Кучер.

"Але тепер питання: форма яка повинна бути? Хто буде контролювати все це? Я мав зустріч десь біля 100 бізнесменів, які пообіцяли, все це офіційно, координаційна рада, яку я очолюю... Вони будуть контролювати кожну копійку, яка надійде від підприємців", — заявив він.

Очільник ОДА також відреагував на дії міського голови.

"Я з повагою ставлюсь до бізнесу. Олександр Ярославський, якщо він допоможе, ми скажемо йому всі "велике спасибі". Але у цьому зборі брав участь ще і Геннадій Кернес. Так ось я принагідно звертаюсь до Кернеса — на мій погляд, в Харківській області саме він є абсолютно деструктивним елементом. Абсолютно, я підкреслюю. Який, власне, організував все те, що відбувається. Реакція наша буде досить жорстка, тому що ця особа не займається речами, якими необхідно займатися меру міста... Той весь колапс транспортний, який ми сьогодні споглядаємо — це пряма відповідальність Кернеса", — сказав Кучер.

Автор: Анастасія Посохова

На початок