Чорнобильський диспансер та пологовий будинок №2 прийматимуть COVID-хворих у Харкові

Чорнобильський диспансер та пологовий будинок №2 прийматимуть COVID-хворих у Харкові

Доповнено
Чорнобильський диспансер та пологовий будинок №2 прийматимуть COVID-хворих у Харкові
. Суспільне Харків

З 1 жовтня два медичні заклади на території Харкова знову почнуть приймати хворих на коронавірус через збільшення захворюваності в регіоні.

Про це на брифінгу 28 вересня розповів директор Департаменту охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації Максим Хаустов, повідомляє кореспондент Суспільного.

"Виведено з резерву одну лікарню — це диспансер радіаційного захисту і також було додано пологовий будинок №2 для лікування хворих на COVID. З 1 жовтня вони вже почнуть приймати пацієнтів. Зараз вони готуються, заповнюють киснем ємності, облаштовують приміщення і набирають бригади, які будуть працювати з COVID", — сказав Хаустов.

Очікується, що із новими закладами кількість ліжок для хворих на COVID збільшиться на 280 ліжок (до 3295).

"Міністерство дозволило ввести зараз тільки одну лікарню (диспансер), якщо ситуація буде погіршуватися, ми зможемо подати заявку і вивести ще з резерву госпіталь ветеранів війни", — зазначив директор департаменту.

"Ми пропонували ввести й госпіталь ветеранів війни, і 18 лікарню, яка зараз, до речі, після того, як ми вивели чорнобильську, в резерв заходить, тобто у нас дві лікарні у резерві", — сказав Хаустов.

За його словами, завантаженість міських і обласних лікарень у Харкові складає 82%. Зокрема, 27 вересня на 100% хворими на COVID була заповнена міська лікарня №13.

У реанімаціях опорних закладів Харківщини зайняті 108 з 212 ліжок, на апаратах штучної вентиляції легень — 88 пацієнтів, додав Хаустов. За добу госпіталізували 152 пацієнти з коронавірусом.

Доповнено. У резерві, крім обласного госпіталю ветеранів війни, де є 230 місць, є також міська лікарня №18 з 50 ліжками з киснем, повідомили у міськраді з посиланням на віцемерку Світлану Горбунову-Рубан: "Туди хворих направлятимуть у разі, якщо в інших лікарнях місць не вистачатиме".

Що відомо

На початок