Припис в Кабмін та підстави для кримінального провадження: НАЗК перевірило декларацію Кучера

Припис в Кабмін та підстави для кримінального провадження: НАЗК перевірило декларацію Кучера

Припис в Кабмін та підстави для кримінального провадження: НАЗК перевірило декларацію Кучера
. Cуспільне Харків

Нацагентство з питань запобігання корупції вимагає від Кабміну провести службове розслідування та притягнути до дисциплінарної відповідальності ексголову Харківської облдержадміністрації Олексія Кучера. Недостовірні відомості у декларації Кучера, який нині очолює Державну регуляторну службу, також свідчать про злочин, стверджують у НАЗК.

Припис до Кабінету міністрів України вніс голова НАЗК Олександр Новіков, повідомляється на сайті відомства.

У декларації за 2020 рік Кучер вказав 77 одиниць криптовалюти Bitcoin вартістю 13,1 млн грн. У квітні 2021 року НАЗК двічі зверталося до Кучера з вимогою підтвердити володіння біткоїнами, але декларант його не надав.

"Більше того, відомості про отримані Кучером О. В. і членами його сім'ї оподатковані доходи за весь час їх роботи з 2001 по 2020 роки у сумі 0,88 млн грн підтверджують фінансову неспроможність придбання вказаного активу", — йдеться у документі НАЗК.

За висновком НАЗК, Кучер надав неправдиві дані у декларації.

"Таким чином, Кучер О. В. при поданні щорічної декларації за 2020 рік та під час проведення повної перевірки вказаної декларації, тобто у період з 12.01.2021 до 19.07.2021, порушив вимоги ст. ст. 12, 38, 46 Закону та вчинив злочин, передбачений ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України. Вказані дії також тягнуть за собою дисциплінарну відповідальність", — зазначається у приписі.

В НАЗК просять притягнути Кучера до дисциплінарної відповідальності за ст. 66 Закону "Про державну службу".

"Припис є обов'язковим до виконання [...]. Про результати виконання припису необхідно повідомити НАЗК упродовж десяти днів з дня його одержання", — зазначено у приписі.

За ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України людині, яка внесла недостовірні дані у декларацію, може загрожувати штраф, громадські роботи, обмеження волі до двох років або два роки ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

На телефонні дзвінки Суспільного Кучер не відповів.

Що відомо

  • Олексій Кучер очолював Харківську облдержадміністрацію з 5 листопада 2019 року. До державної служби Кучер був адвокатом. На позачергових парламентських виборах 2019 року переміг у 179 окрузі на Харківщині з результатом 50,61% (37 127 голосів). Склав депутатський мандат у зв'язку з призначенням головою обладміністрації. У жовтні 2020 року балотувався на посаду Харківського міського голови від партії "Слуга народу". Програв із результатом 7,24%.
  • 30 листопада 2020 року Кучер підписав розпорядження про припинення своїх повноважень на посаді голови Харківської облдержадміністрації, яку він обіймав близько року.
На початок