Партії і окремі політики під час участі у проміжних виборах на Харківщині хочуть задовольнити не втілені на парламентській кампанії амбіції.
Таку думку в ефірі Українського радіо Харків висловила політологиня Юлія Біденко.
"Проміжні вибори притягують до себе усіх тих, хто не пройшов і не отримав мандата під час виборів національних. Це як магніт для усіх, хто має політичні амбіції, але виявився, умовно кажучи, політичним лузером. Після виборів минуло вже більше пів року, і деякі політичні сили і окремо політики побачили в собі ці амбіції", — сказала Біденко.
Вона звернула увагу на те, що більшість з 40 кандидатів висунута політичними партіями.
"Їх більше, ніж самовисуванців… Про що це свідчить? Партії "розминаються" перед місцевими виборами. Деякі партії використовують цю можливість, щоб нагадати про себе і мобілізувати місцевий електорат, отримати увагу засобів масової інформації", — вважає політологиня.
Юлія Біденко розділяє виборчі програми кандидатів на три типи.
"Різної якості, різної насиченості сенсами і гаслами... Перше — це "за все добре і проти всього поганого" в контексті "Людоньки, в Україні біда" чи про Україну своєї мрії, де округ чи навіть регіон не згадуються в принципі. Такі програми характерні не лише для представників інших регіонів, Дніпра, умовно кажучи, чи Києва, ці програми зустрічаються навіть серед харків'ян або людей, які є маловідомими, чи представниками політичних партій, які також не дуже відомі. Другий тип програм — більше про Харківський регіон в цілому. Він грає на такому регіональному патріотизмі, там однією строчкою згадуються або перелічуються райони, що входять до мажоритарного виборчого округу, але фокус йде на регіональних проблемах, йдуть такі популістичні обіцянки. І найбільш малочисельний тип, це те, де згадуються конкретні проблеми, що притаманні Краснограду, Сахновщині чи Лозовій", — прокоментувала Біденко.
Особливістю кампанії є те, що серед впізнаваних кандидатів — жінки.
"Мажоритарна виборча система не сприяє жіночому лідерству і жіночій представленості. Тобто, якщо, умовно кажучи, між собою змагаються чоловіки і певна кількість жінок, то статистично у жінок завжди буде менше шансів потрапити. Зараз ми бачимо, що ситуація з точністю до навпаки. Тому що найсильніші кандидатки — жінки. Багато аналітиків кажуть про те, що це буде така жіноча битва за округ, тому що і головні партії повисували жінок своїми кандидатами, і є доволі сильні самовисуванці жіночої статі", — сказала Біденко.
Як відомо:
- У липні 2019-го на позачергових парламентських виборах в окрузі №179 переміг адвокат Олексій Кучер. 5 листопада президент призначив його головою Харківської облдержадміністрації. 3 грудня Кучер склав депутатські повноваження. Тоді Центрвиборчком оголосив про призначення проміжних виборів на окрузі на 15 березня.
- На проміжних виборах народного депутата в окрузі №179 зареєстровано 40 кандидатів.
- Довжина бюлетеня на проміжних виборах в окрузі №179 становитиме 80 см.
Автор: Роман Кривко